Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Bajeczki z mojej półeczki

Bajeczki z mojej półeczki Pięknym jesiennym rankiem w siedzibie Polskiej Macierzy Szkolnej mali Polacy wraz z rodzicami, dziadkami oraz wychowawczyniami zebrali się na konkursie recytatorskim wśród przedszkolaków pt. „Bajeczki z mojej półeczki”. Tym razem do udziału w konkursie zgłosiło się 38 uczestników z 16 przedszkoli Grodna, Łunny i Wołkowyska, w których jest prowadzona nauka języka polskiego. Po raz pierwszy uczestniczyły w konkursie dzieci z przedszkola nr 82 w Grodnie, gdzie od września bieżącego roku istnieje kółko języka polskiego.

Odświętnie ubrani, pokonując tremę, mali recytatorzy opowiadali wesołe wierszyki o złotej jesieni, przygodach zwierząt, dobrych zwyczajach i marzeniach dziecka. Warto zaznaczyć, że tegoroczny repertuar małych wykonawców był znacznie szerszy i ciekawszy, niż w poprzednich latach. Dobrze bawili się wszyscy podczas przerw animowanych przez wychowawczynię panią Helenę Żegało.

Wręczając dyplomy i nagrody książkowe Konsul RP w Grodnie Katarzyna Grzechnik pogratulowała małym recytatorom odwagi i chęci uczestnictwa w konkursie oraz wyraziła nadzieje, że tak licznie stawią się do udziału w następnej wielkiej imprezie organizowanej przez Polską Macierz Szkolną – Festiwalu Twórczości Przedszkolaków. 

Bajeczki z mojej półeczki  Bajeczki z mojej półeczki Bajeczki z mojej półeczki Bajeczki z mojej półeczki

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2