Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Zwycięstwo słowem!

Zwycięstwo słowem! 18 października 2010 r. w Białymstoku startowały XXXIII Wojewódzkie Eliminacje Konkursu Krasomówczego pod hasłem „Ojczyzna… to krajobraz”.

 

Młodzież z Liceum Społecznego Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie oraz Polskiej Szkoły w Wołkowysku spróbowała swoich sił w zmaganiach ze słowem. No i sukces! Spośród 18 uczestników konkursu I miejsce zajęła Marta Żylińska (11kl, Liceum PMS), a IV –  Alina Bajgużakowa (11 kl, Liceum PMS),  Maria Anufrijewa (11kl, Polska Szkoła w Wołkowysku)  otrzymała wyróżnienie.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w III Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku. W skład jury konkursu weszli: Dariusz Kużelewski, Małgorzata Górniak, Dariusz Szada-Boryszkowski.

„Na początku – trema, a później wychodzisz na scenę i … opowiadasz. I już nie masz żadnego strachu, jurorzy są przyjaźnie nastawieni. No a największą niespodzianką był dla mnie konkurs improwizacji. Każdy z finalistów konkursu losował temat wypowiedzi ustnej i po minucie namysłu już miał „wygłosić mowę”. „Moja mała ojczyzna” – tak brzmiał temat mojego przemówienia. No i poradziłam sobie, chyba nawet nieźle. Pierwsze miejsce w konkursie oraz cyfrowy aparat fotograficzny jako nagroda były przyjemnym zaskoczeniem,” – powiedziała Marta Żylińska.

Gratulujemy finalistkom konkursu, a Marcie życzymy wielkiej wygranej już w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Gołubiu –Dobrzyniu. Spodziewamy się, że dobry przykład Marty Żylińskiej zachęci naszą młodzież do udziału w kolejnych konkursach krasomówczych.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2