Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Dzień naszych nauczycieli!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 9 października 2010 r. nauczyciele języka polskiego z Białorusi zostali zaproszeni do Białegostoku. Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny. Rafał Cierniak, wiceprezes Fundacji, powitał wszystkich zebranych w holu Białostockiego Teatru Lalek oraz złożył życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.

Administracja teatru pokazała gościom Piwnicę Lalek, gdzie nauczyciele mogli zobaczyć, a nawet dotknąć kukiełki, maski, stroje i dekoracje do sztuk teatralnych. Następnie uczestnicy spotkaniania obejrzeli przedstawienie teatralne pt. “Lis” w reżyserii Piotra Tomaszuka. Po spektaklu na nauczycieli już czekał poczęstunek.

Złożone życzenia, uroczysta kolacja wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dyrektor PMS Teresa Kryszyń w imieniu nauczycieli z Białorusi podziękowała Fundacji za wieloletnią współpracę, wspieranie nauczycieli w ich pracy dydaktycznej i wychowawczej, pomoc dzieciom niepełnosprawnym w ich rehabilitacji i leczeniu.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2