Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

„Lato z Polską”

Image Pod takim tytułem od dwóch lat z kolei Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” we współpracy z samorządami lokalnymi organizują wypoczynek letni w Polsce dla dzieci polskiego pochodzenia z Białorusi. Jest to akcja, mająca na celu bliższe poznanie historii i kultury polskiej, zabytków, realiów współczesnego życia Polaków, doskonalenie języka polskiego.

W ramach tego projektu w bieżącym roku Zjednoczenie Społeczne „Polska Macierz Szkolna” otrzymało 198 miejsc. 80 dzieci gościło we Włodawie, 40 – w Luborzycy pod Krakowem, 30  – w Dębnicy, we Wrocławiu – 20 osób, Pułtusku – 18 oraz 10 osób wyjechało do Borów Tucholskich na obóz żeglarski. Wspaniała organizacja, troskliwa opieka kadry pedagogicznej na miejscu, wycieczki, konkursy, zawody sportowe – to wszystko sprawiło, że koloniści wracali do domu wypoczęci, zadowoleni, bogatsi o nowe przyjaźnie oraz pełni niesamowitych wrażeń.

Z całego serca dziękujemy naszym Rodakom, którzy nie bacząc na tegoroczne trudności podjęli się trudu przyjęcia dzieci z Białorusi.

Image  Image Image Image Image

 

"Lato z Polską" "Lato z Polską" "Lato z Polską" "Lato z Polską" "Lato z Polską" "Lato z Polską" "Lato z Polską" "Lato z Polską" "Lato z Polską"

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2