Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Szlakiem Chopinowskim

Szlakiem Chopinowskim 5-9 lipca 2010 r. 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży uczącej się języka polskiego w Liceum Społecznym PMS oraz w szkole podstawowej im. E. Orzeszkowej w Milkowszyźnie uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym pt. „Szlakiem Chopina. Warszawa i okolice”. Organizatorem wyjazdu wystąpił Oddział Warszawski Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

W ciągu trzech dni uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zobaczenia nowoczesnego muzeum F. Chopina w Warszawie, zwiedzania Żelazowej Woli – miejsca urodzenia sławnego kompozytora, kościoła w Brochowie, w którym wzięli ślub rodzice Chopina, a później został ochrzczony i sam Fryderyk. Uczestnicy wycieczki zwiedzili również Pałac Radziwiłłów w Nieborowie oraz piękny park romantyczny w Arkadii. Wędrując ulicami Starego Miasta, zwiedzając Zamek Królewski, słuchając legend warszawskich najlepiej poznaje się historię Polski.

Wyjazd ten, choć krótki, dostarczył niesamowitych wrażeń i pozostawił po sobie radosne wspomnienia, za które w imieniu całej grupy dziękujemy organizatorom i fundatorom wyjazdu.      

Autor PMS.
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2