Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Wypoczynek w górach

Wypoczynek w górach W  dniach od 22 do 26 czerwca 2010 roku  10- osobowa grupa słuchaczy UTW przy ZS „PMS” śpiewających w amatorskim chórze  UTW „Seniori Cantabili” uczestniczyła w wycieczce edukacyjno – krajoznawczej: Grodno- Kraków- Wieliczka- Zakopane- Wadowice- Kalwaria Zebrzydowska-Częstochowa- Grodno.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Kraków, Wawel, a także przepiękne dzieło rąk i umysłu Polaków- Kopalnię Soli w Wieliczce. Będąc w Zakopanem byli na Gubałówce, Kasprowym Wierchu i Krupówkach.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo szczęśliwi, że mogli pomodlić się w Sanktuariach- w Kalwarii Zebrzydowskiej i na Jasnej Górze, gdzie przypomnieli sobie bohaterską historię naszego Narodu. Wielkie wzruszenie przeżyli również w Wadowicach zwiedzając muzeum Jana Pawła II.

Piękny wypoczynek i głębokie przeżycia duchowe sprawiły, że w drodze powrotnej nikt nie odczuł i kropli zmęczenia – wszyscy śpiewali polskie pieśni patriotyczne i religijne. Wyjazd był bardzo ciekawy, bogaty w nową wiedzę o piękno i głębię kultury polskiej, która ma nierozerwalną więź z wiarą katolicką.

Tę wspaniałą wycieczkę zawdzięczamy dofinansowaniu ze środków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i pomocy Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Serdecznie dziękujemy Senatowi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” za zrozumienie kulturalnych potrzeb starszego pokolenia Polaków mieszkających za wschodnią granicą.

Rektor  UTW w Grodnie
doc. dr Barbara Fustoczenko
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2