Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Wspomnienia z Grunwaldu

Wspomnienia z Grunwaldu W dniach 30 maja – 2 czerwca dzieci i młodzież Polskiej Macierzy Szkolnej brali udział w zawodach sportowych z okazji 600-lecia BITWY POD GRUNWALDEM.

Wspomnienia z Grunwaldu W niedzielę rano autokar z dziećmi i młodzieżą wyruszył w drogę trasą Grodno – Olsztyn. Na miejscu zakwaterowaliśmy się w hotelu „Stadion” i po rozmowie z organizatorami mieliśmy ciche przeczucie, że jutro rano jesteśmy skazani na bieg pod deszczem. Jednak to przeczucie nie do końca się spełniło. Chłopcy i dziewczęta biegli nie tylko w mokrych koszulkach, ale i po niezwykle głębokim błocie.

Nagrodą za wysiłek było czwarte miejsce jednego z naszych chłopcόw Aleksandra Stefanowicza, a także „złoty” puchar „Za udział w zawodach sportowych z okazji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem”.

Wspomnienia z Grunwaldu Innymi atrakcjami tej wycieczki stały się dyskoteka w super nowoczesnym klubie, zapoznanie się z jedną ze szkόł prywatnych Olsztyna, a także wycieczka po Starόwce Olsztyna.

Uczestnicy wyjazdu przyjechały do domu zmęczeni i szczęśliwi, z dobrymi wspomnieniami i z twardym przekonaniem, że pojadą na swoją „BITWĘ POD GRUNWALDEM” w następnym roku.

Autor: Olga Kozłowicka
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2