Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Bitwa pod Grunwaldem

Bitwa pod Grunwaldem 15 LIPCA 2010 R. minie 600 lat od wielkiej bitwy z Zakonem Krzyżackim. Z tej okazji 8 czerwca Fundacja na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny zaprosiła 45-osobową grupę dzieci i młodzieży z Liceum Społecznego PMS na wyjazd edukacyjno-krajoznawczy na pole bitwy pod Grunwaldem. Była to dla naszych uczniów wspaniała okazja poznania historii Polski, więc chętnie z niej skorzystaliśmy. Barwne opowiadania pani przewodnik o wydarzeniach sprzed sześciuset lat przybliżyli naszej młodzieży jedno z najważniejszych wydarzeń historycznych, które zaważyło na dalszych losach państwa polskiego i Europy.

W ramach wyjazdu krajoznawczego uczniowie Liceum PMS zwiedzili skansen w Olsztynku. Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku należy do najsłynniejszych w Polsce i jednocześnie najstarszych w Europie skansenów. Obecnie Muzeum zajmuje tereny o obszarze ponad 50 ha, na których zgromadzono 58 obiektów głównie drewnianego budownictwa ludowego z rejonu Warmii, Mazur i Powiśla, powstałych od końca XVIII w. do początku XX w. We wnętrzach można było obejrzeć autentyczne sprzęty i domowe warsztaty pracy.

Wyjazd do Grunwaldu niewątpliwie wzbogacił wiedzę historyczną naszej młodzieży, przyczynił się do wzmocnienia identyfikacji z własnym narodem i pozostawił niezapomniane wrażenia.

Dziękujemy Fundacji na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny za zorganizowanie wyjazdu oraz liczymy na dalszą współpracę.

Autor: PMS
Bitwa pod Grunwaldem Bitwa pod Grunwaldem Bitwa pod Grunwaldem Bitwa pod Grunwaldem
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2