Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

„Seniori Cantabili” w Barczewie

Image Chór amatorski „Seniori Cantabili” został zorganizowany w lutym 2009 roku ze słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodnie. Dyrygentem i kierownikiem muzycznym chóru jest Natalia Łojko – absolwentka Uniwersytetu Kultury w Mińsku (Białoruś).

W dniach 27.06 – 29.05.2010 r. chór „Seniori Cantabili” uczestniczył w IX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Biorąc udział w koncertach towarzyszących zaśpiewał polskie pieśni ludowe, żołnierskie i oczywiście „Rotę”, której 100. rocznice obchodzimy w tym roku.  Właśnie tą pieśnią hymniczną w wykonaniu chóru „Seniori Cantabili” rozpoczął się koncert galowy w kościele św. Anny w Barczewie.

"Seniori Cantabili" w Barczewie – To dla nas więcej, niż piękna pieśń. To coś, co łączy cały polski naród, ten tutaj i na Kresach – powiedziała Rektor UTW w Grodnie Barbara Fustoczenko w wywiadzie dla „Gazety Olsztyńskiej”.

W imieniu chóru dziękujemy Stowarzyszeniu Inicjatyw Obywatelskich w Barczewie, prof. Benedyktowi Błońskiemu oraz wszystkim, kto przyczynił się do tak wspaniałej organizacji Festiwalu.  

Autor: PMS

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2