Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Przedszkolaki zwiedzają Polskę!

Przedszkolaki zwiedzają  Polskę! Wczesnym rankiem 30 maja dzieci z przedszkoli grodzieńskich, w których jest prowadzona nauka języka polskiego, wraz z rodzicami wyjechały do Białegostoku. Wszyscy przybyli punktualnie, chociaż dla przedszkolaków 6.30 to rzeczywiście wcześnie.  Pomachawszy rączką odprowadzającym, i ci mali i ci duzi w dobrym humorze wyruszyli w podróż. Dzięki sprawnej pracy i oczywiście życzliwości pracowników straży granicznej zarówno po stronie białoruskiej jak i po stronie polskiej granicę przekroczyli dość szybko.

Po paru godzinach w autobusie byli już na miejscu – w Jurajskim Parku Dinozaurów! Przewodnik – a był to starszy pan z wielką laską (chyba też z epoki jurajskiej!) – zaprosił wycieczkowiczów do świata dinozaurów. Jak to było z dinozaurami, gdzie mieszkały, co jadły, dlaczego zginęły – o tym wszystkim dzieci dowiedziały z barwnych opowieści przewodnika. Zaznaczmy, że ogromne podziękowania należą się Dyrekcji Parku Dinozaurów, która umożliwiła bezpłatne zwiedzanie gościom z Grodna.

Po przeniesieniu się ze świata dinozaurów do rzeczywistości na uczestników wyjazdu czekał  pyszny obiad w restauracja „Dąbrówka”. No i oczywiście trochę  czasu wolnego. A po południu zmęczeni, ale wielce zadowoleni wycieczkowicze wracali do rodzinnego Grodna.

Rodzice, dzieci i administracja przedszkoli z całego serca dziękują organizatorom i sponsorom akcji.

A my mamy nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować kolejne wyjazdy małych Polaków z Kresów, dla których Polska to też ich Ojczyzna.  

Przedszkolaki zwiedzają  Polskę!  Przedszkolaki zwiedzają  Polskę! Przedszkolaki zwiedzają  Polskę! Przedszkolaki zwiedzają  Polskę!

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2