Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

GALERIA KORYTARZ

GALERIA KORYTARZ Portrety
W dniach 11-29 maja w sali nr 5 PMS przy ul. Budionnego 48A odbyła się wystawa prac Kseni Gryckiewicz pn. Portrety.  Artystka zaprezentowała na niej prace wykonane techniką ołówka, węgla, oleju i pasteli, które powstały w ciągu ostatnich 2 lat. Według niej portret jest najważniejszym rodzajem sztuki. Daje on możliwość ujawniania cech charakteru, ustalenia indywidualności i oryginalności człowieka najciekawszego i najbardziej zagadkowego stworzenia natury.

Ksenia Gryckiewicz urodziła się w 1989 roku. Obecnie uczy się w 11 klasie Liceum Społecznego Polskiej Macierzy Szkolnej. Malarstwem i grafiką zajmuje się od wielu lat. Rysunkiem zainteresowała się pod wpływem ojca artysty-malarza we wczesnym dzieciństwie. Od najmłodszych lat w otoczeniu ojcowskich płócien, pędzli i albumów z reprodukcjami wielkich mistrzów sztuka stawała się dla niej czymś powszednim. Te pierwsze lata wyznaczyły dalszy wybór drogi życia. Z tego też powodu problem wyboru przyszłego zawodu nawet nie zaistniał. W wieku 10 lat rozpoczęła zajęcia w Grodzieńskiej Szkole Plastycznej. Potem doskonaliła warsztat w Grodzieńskim College’u Sztuk Pięknych, który ukończyła w czerwcu zeszłego roku.

W ciągu ostatnich 9 lat uczestniczyła w szeregu konkursów plastycznych na terenie Białorusi i poza jej granicami. W 2002 roku zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie Młodych Artystów „Moja Ziemia”.  W 2004 otrzymała specjalną nagrodę i zdobyła dyplom III stopnia w Międzynarodowym Konkursie „Ziemia i Ludzie: wczoraj, dzisiaj, jutro”. Odniosła również zwycięstwo w Obwodowym Konkursie „Nowe twarze”. Obecnie chciałaby kontynuować naukę w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki na wydziale malarstwa.

GALERIA KORYTARZ  GALERIA KORYTARZ

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2