Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

„Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas”…

"Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas"... “I nastąpił ten uroczysty długooczekiwany dzień – zakończenie roku szkolnego!” (Chociaż w myślach chciałabym go troszeczkę odsunąć, ponieważ ten dzień świadczy  o przybliżeniu się egzaminów na studia. No i nie będzie już zajęć, spotkań z kolegami z klasy, pogaduszek, wesołych imprez).

Uroczystość odbyła się 8 maja o godzinie 17.00 w siedzibie Polskiej Macierzy Szkolnej. W sali zebrały się pęknie ubrane dziewczęta i chłopcy. Rozpoczynając uroczystość, wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Liceum Społecznego PMS Teresa Kryszyń. Następnie wniesiono sztandar Polskiej Macierzy Szkolnej, a my, tegoroczni absolwenci oraz wszyscy obecni zaśpiewaliśmy Hymn Polski.  

"Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas"... Nauczyciele złożyli życzenia uczniom z okazji zakończenia roku szkolnego, życząc “połamania piór” na egzaminach na studia. Bardzo spodobały mi się słowa pani Anetty Buzuk, która życzyła nam “białych pięknych skrzydeł, na których polecielibyśmy wysoko wysoko, żeby dążyć do swoich celów i marzeń i osiągnąć sukces”.

Prezenterami przedstawienia klas 11-tych byli Danusia i Jan Jodkowscy, którzy już nie raz prowadzili świąteczne wieczory w naszej szkole. Bardzo mi się spodobały piosenki, śpiewane przez dziewczyny  z klas jedenastych, ale najbardziej zadziwiła mnie piosenka w wykonaniu pani Łucji Kulwanowskiej, która jest nauczycielką naszej klasy 11 F.

"Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas"...  Najważniejszą częścią imprezy było wręczanie dyplomów i świadectw. Wszyscy nauczyciele cieszyli się z powodu sukcesów i osiągnięć swych najdroższych uczniów. Pan Wojciech Szewczak jako nauczyciel historii nie mógł  nie uwiecznić tak ważnego momentu historycznego, więc zajmował się bardzo ważną sprawą – filmował i robił zdjęcia.     

I  na zakończenie – wspólne zdjęcie na pamiątkę, a potem zaproszenie na lody!

"Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas"...  Wszystko się udało. Twarze uczniów były pełne radości, każdy uśmiechał się i składał sobie nawzajem życzenia udanego startu w życiu i wymarzonych studiów w Polsce.

Julia Gudacz ,11 klasa Liceum PMS
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2