Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Kresy ‚2010 Brześć

24.04.2010 w Brześciu w auli Szkoły Średniej nr 9 odbył się konkurs recytatorski im. A. Mickiewicza Kresy’2010. Do udziału w konkursie zgłosiło się 40 osób w trzech kategoriach wiekowych.

Podczas uroczystego otwarcia konkursu administracja szkoły powitała przybyłych gości: Konsul RP w Brześciu Anettę Sondaj, dyrektor PMS Teresę Kryszyń, prezes Brzeskiego Oddziału PMS Marię Sulimę, głównego specjalistę Obwodowego Kuratorium Oświaty Tamarę Domaś, przedstawicielkę Instytutu Doskonalenia Nauczycieli w Brześciu Tatianę Janczuk oraz uczestników konkursu, nauczycieli-instruktorów, rodziców i dziadków.

Po przesłuchaniach konkursowych jurorzy wytypowali zwycięzców:

I kategoria

I miejsce  - Daniel Stawropolcew (Baranowicze, nauczyciel  Halina  Stawropolcew)
Wiera Szypina, (Baranowicze, nauczyciel Halina Stawropolcew)
II miejsce – Marta Pietrowicz (Brześć, nauczyciel Helena Pilipczuk) 
Karina Sawaściejewa (Brześć, nauczyciel Swietłana  Iwaniuk)
III miejsce – Anastazja Salimonczyk (Brześć, nauczyciel Jadwiga Ordon)
Maryna Syrecan (Brześć, nauczyciel Olga Pozdniak)
Zofia Rudenska (Kobryń, nauczyciel Helena Kaczan)
Wiktoria Kizła (Kobryń, nauczyciel Helena Kaczan) 
Wyróżnienie  - Anastazja Maksimenko (Kosowo, nauczyciel Walentyna Makar)
Katarzyna Kulczyńska (Brześć, nauczyciel Olga Pozdniak)
Andrzej Jaruk, (Baranowicze, nauczyciel Eleonora Jarmolicz) 
Tatiana Korszun (Iwacewicze, nauczyciel Natalia Litwiniuk)

II kategoria

I miejsce - Greta Rinkiewiczucie (Baranowicze, nauczyciel Maria Drąg) 
Alina Łachniuk (Kobryń, nauczyciel Helena Kaczan)
II miejsce  - Barbara Wieliczko, (Baranowicze, nauczyciel Maria Drąg)
Jana Szewczuk (Kobryń, nauczyciel Helena Kaczan)
Janina Andruszkiewicz (Brześć, nauczyciel Irena Pugacz)
III miejsce – Daria Szewczuk, (Kobryń, nauczyciel Helena Kaczan)
Wiktoria Stepańczuk (Kobryń, nauczyciel Helena Kaczan)
Nikita Sobota (Kobryń, nauczyciel Helena Kaczan)
Wyróżnienie – Rufina Pucykowicz (Brześć, nauczyciel Aleksandra Brodecka)  
Katarzyna Andrejkowiec (Brześć, nauczyciel Wiktoria  Stiepaniuk)

III kategoria

I miejsce – Katarzyna Dziemczuk ( Brześć)
II miejsce – Maria Kulik (Baranowicze, nauczyciel Halina Stawropolcew)
III miejsce – Anna Grablis (Baranowicze, nauczyciel Maria Drąg)
Karina Pucykowicz (Brześć, nauczyciel Aleksandra Brodecka)
Wyróżnienie – Walentyna Juszkiewicz (Łohiszyn, nauczyciel Janina  Łukaszewicz) 

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody pamiątkowe, ufundowane przez Polską Macierz Szkolną i Konsulat Generalny RP w Brześciu.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP