Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Studniówka 2010

Studniówka 2010 Zgodnie z polską tradycją, na symboliczne sto dni przed maturą, tysiące młodych dziewcząt przemienia się w piękne księżniczki a chłopaki w elegancko ubranych książąt. Parę pierwszych nut poloneza Ogińskiego rozpoczynają najprzyjemniejszy i najbardziej oczekiwany wieczór roku szkolnego –studniówkę!!!

Studniówka 2010 W tym roku Liceum Społeczne Polskiej Macierzy Szkolnej wybrało miejscem na bal studniówkowy restaurację Grodno. Przyzło około stu trzydziestu osób: czarowni, trochę wzruszeni ucznowie, rodzice, nauczyciele i administracja PMS na czele z prezesem Stanisławem Sienkiewiczem, zaproszeni goście: prezes Siedleckiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Jacek Myszkowski, sekretarz Zarządu Krajowego, prezes Oddziału Północno-Mazowieckiego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Krzysztof Łachmański, konsul RP w Grodnie Katarzyna Grzechnik, konsul RP w Grodnie Piotr Lewczuk z małżonką, konsul RP w Grodnie Witold Raczkowski.

Studniówka 2010  Po wystąpieniu gości zabrzmiały długo oczekiwane słowa: "Poloneza czas zacząć!". Znajoma melodia ogłosiła o początku najbardziej uroczystej części balu. Dziewczęta i chłopaki martwili się, by nie nadepnąć jeden drugiemu na nogę i nie popsuć całego tańca, ale na szczęście, wszystko obeszło się i miesiąc przygotowań zaowocował wspaniałym wykonaniem poloneza. Po pięknym polonezie rozpoczął się program koncertowy, przygotowany przez uczniów specjalnie dla gości, rodziców i przyjaciół. Wszyscy bardzo się starali – tańce i piosenki, liryka filozoficzna i żartobliwe miniatury – czego tu tylko nie było!

Studniówka 2010  Symbolem wieczoru stały się przynoszące szczęście zielone koniczynki, które rozdał maturzystom miły kominiarz, życząc wszystkim przyjemnej zabawy. Goście i nauczyciele również nie zostali na uboczu, życzyli młodzieży sukcesu na maturze i wymarzonych studiów oraz podpowiedzieli, że im dłużej tańczy się na studniówce, tym lepiej zdają się potem egzaminy! Dlatego licealiści tańczyli „do białego rana”! Co tam licealiści – nawet dorośli nie mogli usiedzieć i tańczyli nie gorzej od młodzieży!!!

Studniówka 2010  Po balu uczniowie wychodzili nie tylko z dobrym humorem i dodatnimi emocjami, ale i obdarowani pamiątkowymi kubkami z inskrypcją „Studniówka 2010”, ufundowanymi przez Siedlecki Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz przypinkami studniówkowymi, ufundowanymi przez Fundację na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny.  

Niewątpliwie ta wyjątkowa impreza na zawsze zostanie w naszej pamięci.  Więc, niech żyje bal!

Autor: Eugenia Pozdniakowa, 11 klasa PMS
Studniówka 2010  Studniówka 2010 Studniówka 2010

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2