Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Piękny jubileusz

Piękny jubileusz Jubileuszowy – bo już X Festiwal Twórczości Przedszkolaków odbył się 4 lutego w Miejskim Domu Kultury. Uczestniczyło w nim 116 dzieci z 11 przedszkoli. Alina Żylińska, prowadząca imprezę, powitała uczestników, rodziców, dziadków, wychowawczynie i gości festiwalu, przypominając, że Zjednoczenie  Społeczne “Polska Macierz Szkolna” jest pomysłodawcą i organizatorem tego projektu, promującego język i kulturę polską.

Wychowankowie z grodzieńskich przedszkoli przedstawiły różnorodne ciekawe programy artystyczne. Na scenie królowały jednak elementy polskiej tradycji ludowej. Najwięcej oklasków zyskała wspaniała kompozycja choreograficzna “Na krakowską nutę”, którą przedstawiły dzieci z przedszkola nr 31 pod kierownictwem Heleny Żegało. W podróż po Polsce zaprosili wszystkich wychowankowie z przedszkola nr 83 w Grodnie, sprawdzając znajomość  historii Polski i jej zabytków. Nie zabrakło krakowiaka, piosenek ludowych i przyśpiewek.  Widzowie podziwiali wspaniałe stroje królewny z królem, smoka wawelskiego, lajkonika krakowskiego, zabawnych  kotków,  leśnych jagódek, jeżyków i wesołych orzeszków.

Dla większości uczestników to były napewno pierwsze kroki stawiane na “dużej” scenie. Niewątpliwie pokonać  tremę czasami bywa trudno, ale ile radości przynosi rodzicom, dziadkom, wychowawczyniom każde osiągnięcie dziecka!

Chcielibyśmy podziękować również naszym stałym sponsorom, którzy ufindowali prezenty dla dzieci i wychowawczyń –  Fundacji na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny oraz Konsulatowi Generalnemu RP w Grodnie.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.  Więc, niech żyje Festiwal!

Piękny jubileusz Piękny jubileusz Piękny jubileusz Piękny jubileusz Piękny jubileusz

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2