Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Biała Szkoła

Biała Szkoła Pod takim tytułem odbyły się półkolonie dla dzieci w wieku 9-14 lat, zorganizowane przez Polską Macierz Szkolną w Grodnie w dniach 28.12.09-06.01.2010. Celem półkolonii była nie tylko nauka języka polskiego, ale również polskich piosenek, gier, zabaw oraz zapoznanie dzieci z polskimi tradycjami.  Wszystko było umiejętnie łączone z elementami polskiej kultury i polskimi tradycjami.

Ponieważ zajęcia rozpoczynały się o godz. 10.00, a kończyły się o godz. 15.00, uczestnicy półkolonii mieli przerwę na posiłek regeneracyjny o godz. 12.30. Codziennie na zajęcia w „ Białej Szkole” uczęszczało od 36 do 42 osób. Podczas spotkania, podsumowującego wyniki pracy, dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, wykazały się znajomością czytania po polsku, wiedzy o Polsce i potrafiły opowiedzieć o sobie. Obecni na tym spotkaniu Konsul Generalny RP w Grodnie p. Adam Bernatowicz , konsul  Katarzyna Grzechnik, o. Stanisław Staniewski podziwiali tygodniowe osiągnięcia dzieci. W nagrodę dnia 9 stycznia 2010r. wszyscy pojechali na wycieczkę do Muzeum Adama Mickiewicza w Nowogródku.

 To był tylko tydzień- ale jak że znaczący w życiu każdego uczestnika szkoły!

Zjednoczenie Społeczne „Polska Macierz Szkolna” wyraża wdzięczność Konsulowi Generalnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Grodnie p. Adamowi Bernatowiczowi za życzliwość i finansowe wsparcie „Białej  Szkoły”.

Biała Szkoła  Biała Szkoła Biała Szkoła Biała Szkoła Biała Szkoła Biała Szkoła

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP