Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Wigilijne święto radości dzieci i młodzieży

Wigilijne święto radości dzieci i młodzieży 21 grudnia 2009 roku w kawiarni ”Romantyka” odbyło się spotkanie opłatkowe, które zostało zorganizowane przez młodzież Klubu Studentów Polskich. Polska katolicka tradycja wigilijna zgromadziła obecnych i byłych członków Klubu Studentów Polskich, młodzież polonijną Grodna i okolic, zrzeszającą się w Stowarzyszeniu Młoda Polonia.

Gośćmi młodzieżowego spotkania byli przedstawiciele Polskiej Macierzy Szkolnej: Prezes Stanisław Sienkiewicz i Dyrektor Teresa Kryszyń, sponsorzy młodzieżowych akcji dobroczynnych i przedstawiciele organizacji zaprzyjaźnionych. Grupa młodzieży z Klubu przygotowała program spotkania opłatkowego, podczas którego przypomniła wszystkim o tradycji wigilijnej. Spotkaniu towarzyszyły kolędy w wykonaniu młodzieżowego chóru przy akompaniamencie skrzypiec, fletu i gitary. Po wspólnym śpiewaniu kolęd na wszystkich czekał poczęstunek, który składał się z tradycyjnych dań wigilijnych: czerwonego barszczu, uszek z grzybami, kompotu z suszonych owoców…

Również podczas spotkania pod hasłem „Zapalmy promień nadziei potrzebującym na Święta!” była przeprowadzona aukcja dobroczynna na rzecz potrzebujących dzieci ze Szpitala Psychiatrycznego i Miejskiego Centrum Rehabilitacyjnego. Gadżety na aukcję dobroczynną – książki, biżuteria, kubki, portfele itd. – były ufundowane przez Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Grodnie Adama Bernatowicza, jego małżonkę i innych przedstawicieli Konsulatu RP w Grodnie. Kilka gadżetów było ręcznie zrobionych przez dzieci i pedagogów Miejskiego Centrum Rehabilitacyjnego. Za zgromadzone pieniądze zostały kupione cukierki, gry rozwojowe, pampersy i inne środki czystości dla dzieci z ośrodków objętych pomocą w tej akcji. Po spotkaniu opłatkowym młodzież Klubu Studentów Polskich wyjechała do dzieci z przedstawieniem świątecznym i przekazała potrzebne rzeczy i słodkie prezenty. Mamy nadzieję, że podczas tych świąt więcej dzieci odczuwało ciepło Wigilii i miało uśmiech na twarzy.

Serdeczne podziękowania składamy Konsulatowi Generalnemu RP w Grodnie, Polskiej Macierzy Szkolnej, Fundacji Semper Polonia za pomoc w organizacji spotkania opłatkowego. Dołączamy wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy wzięli udział w świątecznej akcji dobroczynnej!

 

Marta Marcinowicz, przez KSP
Wigilijne święto radości dzieci i młodzieży  Wigilijne święto radości dzieci i młodzieży Wigilijne święto radości dzieci i młodzieży Wigilijne święto radości dzieci i młodzieży Wigilijne święto radości dzieci i młodzieży Wigilijne święto radości dzieci i młodzieży Wigilijne święto radości dzieci i młodzieży Wigilijne święto radości dzieci i młodzieży Wigilijne święto radości dzieci i młodzieży
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2