Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Do grzecznych dzieci przychodzi Święty Mikołaj

Do grzecznych dzieci przychodzi Święty Mikołaj 9 grudnia do Przedszkola nr 31 w Grodnie zawitał Św. Mikołaj, co prawda nieco spóźniony, ale przecież ma tyle spraw na głowie i czeka na niego bardzo dużo dzieci!

Dzieciaki czekały z niecierpliwością na Mikołaja, więc się solidnie przygotowały. Helena Lewoniewska, kierowniczka kółka języka polskiego, zaprosiła na spotkanie z Mikołajem rodziców, kadrę pedagogiczną przedszkola, przedstawicieli Konsulatu RP w Grodnie i Polskiej Macierzy Szkolnej. Jako osoba twórcza, pani Helena każdą imprezę w przedszkolu potrafi zorganizować w sposób oryginalny.  Tak było i tym razem. Na gości czekała niespodzianka – multimedialne prezentacje, ukazujące historię przedszkola i stan obecny procesu wychowawczego w ośrodku, a także pracę kółka języka polskiego, wycieczkę dzieci do Polskiej Szkoły w Grodnie, wyjazdy wraz z rodzicami do Polski zorganizowane przy pomocy Polskiej Macierzy Szkolnej, udział dzieci w Festiwalu Twórczości Przedszkolaków. Prezentacje były połączone wspaniałymi występami dzieci.

W spotkaniu uczestniczyli trzej absolwenci przedszkola, uczniowie Polskiej Szkoły w Grodnie, którzy zarecytowali piękne wiersze. Wiele słów podziękowania padło pod adresem Polskiej Macierzy Szkolnej i osobiście pani Aliny Żylińskiej, która towarzyszyła wychowankom przedszkola w wyjazdach, uprzyjemniając każdą chwilę wycieczek.

Najprzyjemniejszym punktem uroczystości były prezenty od Św. Mikołaja, przekazane przez PMS. Mamy nadzieję, że w następnym roku też odwiedzi przedszkolaków.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2