Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Andrzejkowe wróżby w Witebsku

Andrzejkowe wróżby w Witebsku W niedzielę obchodziliśmy andrzejkowe wróżby. Na tę imprezę przybyli dostojni gości z konsulatu RP w Minsku. Nie zawiedli też uczestnicy, którzy czynnie brali udział we wróżbach i konkursach. Jak nakazuje tradycja, laliśmy wosk na zimną wodę przez klucz i potem odgadywaliśmy przyszłość z cienia rzucanego przez woskowe figurki na ścianę, ustawialiśmy też buty z lewej nogi od najdalszej ściany do progu jeden za drugim.

Istnieje przesąd, że właściciel buta, który przekroczy próg, w najbliższym czasie się ożeni lub wyjdzie za mąż. Były także różne konkursy, np. jedzenie jabłka z zawiązanymi oczami. Oprócz wróżb i zabaw mieliśmy słodki poczęstunek. Wszyscy byli zadowoleni i radośni. A pod koniec wraz z gośćmi zaśpiewaliśmy fajną piosenkę zespołu  „Czerwone Gitary” pt. „Ciągle pada”. Zaskakujące było to, że wywróżyliśmy sobie prawdziwy deszcz, który naprawdę padał za oknami naszej przytulnej świetlicy.
Jeden z uczestników wieczoru wróżb andrzejkowych Pawel  Marczuk
 Andrzejkowe wróżby w Witebsku Andrzejkowe wróżby w Witebsku Andrzejkowe wróżby w Witebsku Andrzejkowe wróżby w Witebsku Andrzejkowe wróżby w Witebsku Andrzejkowe wróżby w Witebsku Andrzejkowe wróżby w Witebsku
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2