Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

5-lecie Klubu Studentów Polskich w Grodnie!

5-lecie Klubu Studentów Polskich w Grodnie! 21 listopada Klub Studentów Polskich w Grodnie obchodził swoje 5-lecie. W chwili obecnej Klub zrzesza około 150 osób. W dniu naszego jubileuszu chcielibyśmy podziękować osobie, która była jego pomysłodawczynią, zawsze troszczyła się o nas, pomagając i wspierając naszą działalność – pani konsul Zofii Szmyd.

Zawsze gościnnie otwiera przed nami swoje drzwi Zjednoczenie Społeczne „Polska Macierz Szkolna”, udostępniając swoje pomieszczenia i ofiarowując wszelką pomóc. Działalność naszego Klubu wspiera Fundacja „Semper Polonia”, organizując różnego rodzaju warsztaty, staże naukowe, konkursy, występując jako współorganizator akcji charytatywnych i rajdów turystyczno-krajoznawczych.

Spotkanie miało charakter nieoficjalny. Powitaliśmy byłych prezesów naszego Klubu Andrzeja Skiersia i Pawła Bielenika, a także obecną prezes Martę Marcinowicz, którzy włożyli tyle sił i trudu, aby Klub nasz działał (i to jak!) do dnia dzisiejszego. Na początku została przedstawiona krótka prezentacja działalności: wycieczki, warsztaty, koncerty, akcje charytatywne. Po części głównej wznieśliśmy toast, zdmuchnęliśmy świece z jubileuszowego tortu i udaliśmy się na zabawę. Wesołe konkursy, tańce, wspólne śpiewanie znanych polskich piosenek każdego wprawiły w dobry nastrój.

I tak szybko minął czas. Z niecierpliwością będziemy czekać na następny jubileusz.

Wiktoria Sadowska, klubowicz.
5-lecie Klubu Studentów Polskich w Grodnie!  5-lecie Klubu Studentów Polskich w Grodnie!
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2