Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Poznajemy Polskę

Poznajemy Polskę W końcu października, gdy złota jesień już króluje wszędzie, młodzież ze Wspólnoty Młodej Polonii (Grodno) wyruszyła do Polski, zwiedzając miasto stołeczne Warszawę oraz perełki krajobrazu i architektury polskiej – Puławy, Kazimierz Dolny, Kozłówkę. Wyjazd został możliwy dzięki Fundacji na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny i Senatu RP.

 

Poznajemy Polskę 15-osobowa grupa młodzieży z Grodna i studenci polskiego pochodzenia z Białorusi, studiujący w Białymstoku wraz z przedstawicielami fundacji zapoznali się z historyczną przeszłością Warszawy, zwiedzając muzea i podziwiając zabytki kultury polskiej. W godzinach popołudniowych i wieczornych na wycieczkowiczów czekała Warszawa kulturalna, gościnnie otwierając drzwi teatrów i zapraszając na prawdziwą ucztę duchową.  A w trakcie wycieczki autokarowej w dniach 25-26 października młodzież została oczarowana pięknem małych polskich miasteczek: Kozłówki i Kazimierza Dolnego.

Taki wyjazd to już kolejny wspólny projekt Fundacji i WMP. Z całego serca pragniemy podziękować organizatorom i mamy nadzieję, że i przyszłości uda się zorganizować nie mniej ciekawe i pożyteczne przedsięwzięcia.   

Autor: Helena Malewicz, członek WMP.
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2