Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Kresy`2009 – jesienne święto poezji

Kresy`2009 - jesienne święto poezji Dzięki Konkursowi Recytatorskiemu im. A. Mickiewicza Kresy’2009 jesień dla dzieci i młodzieży, uczącej się języka polskiego jest jesienią poetycką. Ciekawe interpretacje poezji chyba wszystkich znanych polskich poetów słyszymy z ust naszych wychowanków. Najbardziej cieszy to, że do konkursu wszyscy uczestnicy przygotowują się bardzo starannie, a ich instruktorzy dbają i o wyrazistość wymowy, i o wartości artystyczne utworów, i o dobranie utworów do możliwości wykonawczych młodych recytatorów.

Zgodnie z regulaminem konkursu eliminację obwodowe poprzedzają zawody szkolne.  17 października w Liceum Społecznym Polskiej Macierzy Szkolnej 21 przedstawicieli z poszczególnych klas próbowało swoich sił w interpretacji poezji polskiej. Jury konkursu zaznaczyło wysoki poziom przygotowania uczestników i zgłosiło do udziału w zawodach okręgowych następujące osoby:
Alina Bajgużakowa (II kategoria)
Jolanta Czemierys (III kategoria)
Kryszczyna Julia (III kategoria)
W dniach 25, 26 i 28 października poezja polska rozbrzmiewała na Brasławszczyźnie, w Mińsku i Grodzieńszczyźnie – tam odbyły się zawody obwodowe.

Do finału konkursu zostali wytypowani:
Kresy`2009 - jesienne święto poezji Z Brasławszczyzny:
Olga Dubrowska (I kategoria)
Daria Tryfonowa (II kategoria)
Anastazja Gutor (III kategoria)

Z obwodu mińskiego:
Maksym Smolnik (I kategoria)
Stanisław Chmielewski (II kategoria)
Roman Wysocki (II kategoria)
Dmitrij Grzyb (III kategoria)

Z Grodzieńszczyzny:
Ilja Karpowicz  – I kategoria
Wiktoria Woronowicz  – II kategoria
Diana Dziemian – I kategoria
Życzymy sukcesu wszystkim uczestnikom przyszłych zawodów ogólnokrajowych!

Z obwodu mińskiego: Kresy`2009 - jesienne święto poezji Kresy`2009 - jesienne święto poezji Kresy`2009 - jesienne święto poezji Kresy`2009 - jesienne święto poezji Kresy`2009 - jesienne święto poezji Kresy`2009 - jesienne święto poezji Kresy`2009 - jesienne święto poezji Kresy`2009 - jesienne święto poezji Kresy`2009 - jesienne święto poezji Kresy`2009 - jesienne święto poezji  

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2