Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Poloneza czas zacząć!!!

Poloneza czas zacząć!!! 12-13 września Klub Studentów Polskich w Grodnie zorganizował warsztaty taneczne. Można było  nauczyć się tańczyć polskie tańce narodowe m. in., poloneza, a także  tańce kubańskie i argentyńskie – walca, salsę, tango. Naszym trenerem była Marta Golonko z Białegostoku, która profesjonalnie uprawia taniec towarzyski i niejednokrotnie zwyciężała w tanecznych turniejach międzynarodowych, a obecnie prowadzi własną szkołę tańca. W warsztatach wzięło udział ponad 30 osób.

W pierwszym dniu ćwiczyliśmy kroki taneczne, na początku było dużo „zdeptanych” nóg, ale już na koniec dnia mogliśmy zatańczyć poloneza, salsę, rumbę. Natomiast w drugim dniu warsztatów przyszło jeszcze więcej osób i nasza pani trener była zdumiona i wielce zadziwiona ilością chłopców –  było ich więcej niż dziewcząt!

Dwa dni przeleciały jak jedna godzina. Udało się nam zatańczyć i poloneza, i salsę, i walca, i rumbę. Młodzież roześmiana, zadowolona, ale trochę smutna, bo warsztaty taneczne się skończyły, wracała do domów.  Wszyscy jednak mamy nadzieję, że w przyszłości uda się nam zorganizować kolejne warsztaty taneczne.

Chciałabym w imieniu swoim i wszystkich uczestników warsztatów tanecznych podziękować naszej pani trener Marcie Golonko, Fundacji „Semper Polonia” za wsparcie finansowe, a także Konsulatowi RP w Grodnie za udostępnienie pomieszczenia.  

Autor: Anna Marcinowicz
Poloneza czas zacząć!!!  Poloneza czas zacząć!!! Poloneza czas zacząć!!! Poloneza czas zacząć!!! Poloneza czas zacząć!!!
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP