Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Poloneza czas zacząć!!!

Poloneza czas zacząć!!! 12-13 września Klub Studentów Polskich w Grodnie zorganizował warsztaty taneczne. Można było  nauczyć się tańczyć polskie tańce narodowe m. in., poloneza, a także  tańce kubańskie i argentyńskie – walca, salsę, tango. Naszym trenerem była Marta Golonko z Białegostoku, która profesjonalnie uprawia taniec towarzyski i niejednokrotnie zwyciężała w tanecznych turniejach międzynarodowych, a obecnie prowadzi własną szkołę tańca. W warsztatach wzięło udział ponad 30 osób.

W pierwszym dniu ćwiczyliśmy kroki taneczne, na początku było dużo „zdeptanych” nóg, ale już na koniec dnia mogliśmy zatańczyć poloneza, salsę, rumbę. Natomiast w drugim dniu warsztatów przyszło jeszcze więcej osób i nasza pani trener była zdumiona i wielce zadziwiona ilością chłopców –  było ich więcej niż dziewcząt!

Dwa dni przeleciały jak jedna godzina. Udało się nam zatańczyć i poloneza, i salsę, i walca, i rumbę. Młodzież roześmiana, zadowolona, ale trochę smutna, bo warsztaty taneczne się skończyły, wracała do domów.  Wszyscy jednak mamy nadzieję, że w przyszłości uda się nam zorganizować kolejne warsztaty taneczne.

Chciałabym w imieniu swoim i wszystkich uczestników warsztatów tanecznych podziękować naszej pani trener Marcie Golonko, Fundacji „Semper Polonia” za wsparcie finansowe, a także Konsulatowi RP w Grodnie za udostępnienie pomieszczenia.  

Autor: Anna Marcinowicz
Poloneza czas zacząć!!!  Poloneza czas zacząć!!! Poloneza czas zacząć!!! Poloneza czas zacząć!!! Poloneza czas zacząć!!!
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2