Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Lato nad Bugiem.

W dniach 15.07.-24.07.09r. grupa dzieci z opiekunami, licząca około 80 osób, wypoczywała w miasteczku Włodawa, które leży nad Bugiem na Lubelszczyźnie, na granicy z Białorusią. Ten pobyt na bardzo długi czas zostanie w pamięci i dzieci i opiekunów. Mili i życzliwi gospodarze od pierwszej chwili otoczyli nas serdeczną opieką. Mieliśmy do dyspozycji i hale sportowe, i boisko, i sale komputerowe, i wspaniałe jezioro „Białe”, nad którym mieliśmy możliwość odpoczywać, pływać i opalać się. W ramach turnusu zostały zorganizowane dla dzieci wycieczki krajoznawcze:

– Włodawa – miasto trzech kultur;

– Kazimierz – historia miasta z wycieczką po Wiśle;

– Lublin, Majdanek, Chełm –  historia, którą pamiętamy.

Przeprowadzone przez organizatorów zawody i konkursy dawały dzieciom możliwość zrealizowania potencjału wewnętrznego. A i każdy, biorący udział w konkursach, został  nagrodzony upominkiem i dyplomem.

W imieniu dzieci i opiekunek wyrażam wdzięczność organizatorom i wychowawcom tego wspaniałego wypoczynku: Prezesowi Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” o/Chełm – Markowi Jaroszkowi; Staroście Włodawskiemu – Januszowi Adamowi Kłoc; Kierownikowi kolonii – Eugeniuszowi Omelczukowi oraz kadrze pedagogicznej: Elżbiecie Kapyść, Przemysławowi Dyśko, Andrzejowi Smolińskiemu, Ryszardowi Oleniakowi, Mirosławowi Ostrowickiemu, Teresie Wulczyńskiej.

Anna Kozłowska, opiekun grupy dzieci z Grodna.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2