Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Lato nad Bugiem

Lato nad Bugiem W dniach 15.07.-24.07.09r. grupa dzieci z opiekunami, licząca około 80 osób, wypoczywała w miasteczku Włodawa, które leży nad Bugiem na Lubelszczyźnie, na granicy z Białorusią. Ten pobyt na bardzo długi czas zostanie w pamięci i dzieci i opiekunów.

Mili i życzliwi gospodarze od pierwszej chwili otoczyli nas serdeczną opieką. Mieliśmy do dyspozycji i hale sportowe, i boisko, i sale komputerowe, i wspaniałe jezioro „Białe”, nad którym mieliśmy możliwość odpoczywać, pływać i opalać się. W ramach turnusu zostały zorganizowane dla dzieci wycieczki krajoznawcze:

– Włodawa – miasto trzech kultur;

– Kazimierz – historia miasta z wycieczką po Wiśle;

– Lublin, Majdanek, Chełm –  historia, którą pamiętamy.

Przeprowadzone przez organizatorów zawody i konkursy dawały dzieciom możliwość zrealizowania potencjału wewnętrznego. A i każdy, biorący udział w konkursach, został  nagrodzony upominkiem i dyplomem.

W imieniu dzieci i opiekunek wyrażam wdzięczność organizatorom i wychowawcom tego wspaniałego wypoczynku: Prezesowi Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” o/Chełm – Markowi Jaroszkowi; Staroście Włodawskiemu – Januszowi Adamowi Kłoc; Kierownikowi kolonii – Eugeniuszowi Omelczukowi oraz kadrze pedagogicznej: Elżbiecie Kapyść, Przemysławowi Dyśko, Andrzejowi Smolińskiemu, Ryszardowi Oleniakowi, Mirosławowi Ostrowickiemu, Teresie Wulczyńskiej.

Anna Kozłowska, opiekun grupy dzieci z Grodna.

Lato nad Bugiem  Lato nad Bugiem Lato nad Bugiem Lato nad Bugiem Lato nad Bugiem Lato nad Bugiem Lato nad Bugiem Lato nad Bugiem Lato nad Bugiem Lato nad Bugiem Lato nad Bugiem Lato nad Bugiem

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2