Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

„Przyjaciele” z Porzecza

"Przyjaciele" z Porzecza  Pomysł  na zorganizowanie w naszej szkole grupy teatralnej narodził się  jeszcze 7 lat temu. Od tej pory prężnie działamy, bierzemy aktywny udział w różnego rodzaju warsztatach. Na deskach naszego teatru były wystawiane następujące przedstawienia „Bajka o smutnym osiołku”, „Jak to na wsi bywało”, „Nie ma tego złego”, „Baśń o uczciwości”, „Jest taki kwiat”, „Kolęda ułańska”, „W rodzinie”.  Co roku robimy inscenizacje związane z tematyką Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Działalność teatralna, która jest prowadzona w naszej szkole, jest ukierunkowana na wychowanie u dzieci i młodzieży takich wartości jak dobroć, uczciwość, przyjaźń, szacunek. Jest również nastawiona na pielęgnowanie u uczniów uczucia miłości, poszerzanie znajomości polskiej kultury, historii, muzyki i tańca, tradycji i wartości.

Do starszej grupy należą maturzyści i studenci wyższych uczelni. Nasz teatr brał udział w I, III Festiwalach Dziecięcych Zespołów teatralnych zza Granicy we Włocławku, występował w Krakowie, Zbuczynie, Grodnie.

W dniach 1-9 czerwca 2009r. dzieci z teatru brały udział w warsztatach pod hasłem „Wakacyjne spotkania artystyczne w Krakowie”, gdzie podczas zajęć, zabaw integracyjnych, wycieczek krajoznawczych mogły pogłębić swoją znajomość języka polskiego, kultury i historii Polski. Uczestnicy nie tylko mieli zajęcia z prawdziwymi aktorami, ale i zaprezentowali swoje własne umiejętności aktorskie podczas wieczorów w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zajęcia były bardzo ciekawe i przydatne dla przyszłej pracy.

Kierownik teatru – Irena Małafiejewa-Przybyłowska
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2