Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Jak dobrze nam zdobywać góry!

 

Jak dobrze nam zdobywać góry! 10 czerwca bieżącego roku wyruszyła wycieczka trasą: Grodno – Kraków – Zakopane – Łagiewniki – Grodno. Po przekroczeniu granicy białorusko – polskiej w Kuźnicy na 55 osobową grupę czekał autokar, który przewiózł wycieczkowiczów do byłej stolicy Polski – Krakowa.

Z okazji obchodów Bożego Ciała Kraków przywitał nas świątecznie przystrojony, krakowianie byli ubrani w stroje ludowe, szczególnie ci mali. Po spacerze ulicami Starego Miasta wyjechaliśmy do Zakopanego. Za 2 godziny byliśmy już na miejscu. Prześliczne widoki polskich gór wywarły na wszystkich wielkie wrażenie. Polskie Tatry były wspaniałe – całe zasypane śniegiem. Następnego dnia w planie wycieczki był wjazd kolejką liniową na Gubałówkę, spacer po górach, a później zjazd wyciągiem krzesełkowym. Lecz pogoda nam nie dopisała, deszcz nie chciał ustępować słońcu. Cała grupa musiała kupić płaszcze przeciwdeszczowe i wyglądaliśmy bardzo kolorowo. Nikt nie przejmował się złą pogodą, wszyscy wyruszyli na podbój Gubałówki. Niestety widoków pięknych Tatr nie mogliśmy podziwiać, lecz wspomnienia są fantastyczne. Po powrocie z Gubałówki spacerowaliśmy po znanych Krupówkach, każdy chciał zrobić zakup – upominek z Zakopanego.

Nazajutrz udało się nam pospacerować Doliną Kościeliską, podziwiając krajobrazy Parku Tatrzańskiego. Przeszliśmy tą doliną około 12 kilometrów, ale żadnego zmęczenia nikt nie odczuł, energicznie i wesoło dotarliśmy do końca trasy. Zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej w Zakopanem oraz powtórnie Krupówki. W niedzielę ze smutkiem pożegnaliśmy Zakopane i udaliśmy się do Łagiewnik do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tak minęła wspaniała wycieczka w polskie góry.

Serdeczne podziękowania chcemy przekazać dla pana Jerzego Pławsiuka, firma „ EKOprojekt” m. Sokółka, który przyczynił się do organizacji tej wycieczki, oraz dla wspaniałej przewodniczki p. Bożeny.

Autor: kierownik grupy Alina Żylińska
Jak dobrze nam zdobywać góry! Jak dobrze nam zdobywać góry!
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2