Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

„Zaczęło się w Polsce”

"Zaczęło się w Polsce" W dniach 4-5 czerwca bieżącego roku 21-osobowa grupa młodzieży Wspólnoty Młodej Polonii na zaproszenie Fundacji na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny wyjechała do Gdańska na koncert z okazji 20 rocznicy odzyskania wolności.

Około godziny 5.30 grupa przybyła na dworzec kolejowy w Kuźnicy, skąd uczestnicy wyjazdu autokarem wyruszyli do Gdańska. W Białymstoku do grupy dołączyła się młodzież polonijna, studiująca na uczelniach w Białymstoku oraz przedstawiciele Fundacji. Pan Rafał Cierniak, wiceprezes zarządu Fundacji powitał uczestników wyjazdu, zapoznał z późniejszym programem i przybliżył wydarzenia sprzed 20-u laty, które zadecydowały o dalszym losie nie tylko Polski, ale i całej Europy. Po przyjeździe do Gdańska i obiedzie w przytulnej kawiarence młodzież zwiedziła Starówkę, podziwiając zabytki architektury polskiej. Chociaż pogoda była niezbyt dobra, nie można było odmówić sobie przyjemności zobaczenia Zatoki Gdańskiej.

Natomiast od momentu rozpoczęcia koncertu nie spadło już ani kropli deszczu. Na stoczniowych terenach widzowie gorąco przyjmowali znane polskie gwiazdy: Korę, zespoły Kombi, Lombard, oraz gości zagranicznych – Kylie Minouge i zespół Scorpions. Lech Wałęsa oraz pięciu jego najbliższych kolegów z czasów powstania „Solidarności” w sposób symboliczny zburzyli „mury komunizmu”.

Po prawie sześciu godzinach koncertu, trochę zmarznięci, ale zadowoleni i pełni wrażeń, wracaliśmy do domu.

Pragniemy z całego serca podziękować Fundacji na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńsczyzny na czele z panem Piotrem Jankowskim za zorganizowanie wyjazdu i umożliwienie nam spotkania z przepięknym miastem Gdańsk i świetnej zabawy z gwiazdami światowej sławy.

Członkowie Wspólnoty Młodej Polonii.
"Zaczęło się w Polsce" "Zaczęło się w Polsce" "Zaczęło się w Polsce"
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2