Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Wycieczka do Polski

W dniach 20-25 kwietnia byliśmy na wymianie międzyszkolnej w Polsce, w Dąbrowie Białostockiej. Przyjechaliśmy razem z młodzieżą z Mińska i Mołodeczna. 
Dzięki dobrej organizacji każda chwila tej wycieczki była przyjemna. Przebywaliśmy przez 4 dni w Dąbrowie Białostockiej i przez jeden dzień w Sokółce. Najbardziej spodobała nam się przyjacielska atmosfera w liceum Ogólnokształcącym imienia Nikodema Sulika, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych wraz z polskimi uczniami. Udział w zajęciach, kontakty z młodzieżą polską sprzyjały lepszemu poznaniu języka polskiego.

Bardzo spodobało się nam ognisko, gdzie urządziliśmy grillowanie i śpiewaliśmy piosenki w obu językach. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Sokółki, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Historyczne Ziemi Sokólskiej. Ale czas szybko minął. Zasmuceni musieliśmy wracać.
Podróż do Grodna odbyliśmy pociągiem z Kuźnicy o 16.30. Bardzo jesteśmy wdzięczni właścicielowi przedsiębiorstwa EKOprojekt, panu Jerzemu Pławsiukowi, dyrektorowi liceum ogólnokształcącego panu Jarosławowi Budnikowi i pani Teresie Kryszyń, dyrektor Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie.

Jan Chackiewicz, uczestnik wymiany
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2