Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

„Wakacje, już będą wakacje!”

Wakacje, już będą wakacje Tak śpiewali uczniowie klas 11-tych na zakończeniu roku szkolnego, które odbyło się 10 maja 2009 r. w Liceum Społecznym Polskiej Macierzy Szkolnej. Podczas programu artystycznego, przygotowanego pod kierownictwem pani Anetty Buzuk młodzież przedstawiła „dole i niedole życia szkolnego”. Nie zabrakło tu wesołych piosenek, tańców, scenek i żartobliwych wierszy o ciężkim losie ucznia.

Dyrektor p. Teresa Kryszyń powitała zebraną młodzież, rodziców i kadrę pedagogiczną liceum i rozpoczęła wręczanie świadectw od tych najbardziej zasłużonych, już studentów uczelni polskich, a jest ich już pięciu:

   1. Julia Usowicz
   2. Jerzy Miskiewicz
   3. Karolina Obuchowicz
   4. Olga Łojkiewicz
   5. Anastazja Cypyszewa

Wakacje, już będą wakacje Również najbardziej aktywni uczniowie otrzymali podziękowanie za wkład w życie kulturalne liceum i nagrody w postaci książek. Nauczyciele klas jedenastych: pani Anetta Buzuk, p. Wojciech Szewczak i p. Irena Czerniak kontynuowali wręczanie świadectw i życzyli swoim wychowankom „połamania piór” oraz wymarzonych studiów w Polsce. Na zakończenie imprezy głos zabrał Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej pan Stanisław Sienkiewicz. W swoim przemówieniu zaznaczył, że ilość uczniów liceum ciągle wzrasta, co nas bardzo cieszy, ale niestety odczuwalny jest brak pomieszczeń. Nowy budynek Polskiej Macierzy Szkolnej jest w trakcie budowy i mamy nadzieję, że za dwa lata młodzież będzie przyswajała piękno języka polskiego, poznawała historię i kulturę Polski już w nowo powstałym ośrodku edukacyjnym.

Wakacje, już będą wakacje Niestety p. Kamila Grabka Lewin nie mogła być z nami w tym dniu, ale przekazujemy jej w naszym imieniu i w imieniu młodzieży serdeczne podziękowanie za trud, wysiłek i ogromne serce włożone w wychowanie naszej młodzieży.

Wakacje, już będą wakacje

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2