Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Spotkanie w Sokółce

Spotkanie w Sokółce W sobotę 2 maja w Sokółce odbyły się I Kresowe Spotkania Polonii i Polaków „Sokółka-Grodno 2009” Honorowy patronat na impreza objęli: Wojewoda Podlaski Maciej Żywno oraz Konsul Generalny RP w Grodnie Adam Bernatowicz.

Delegacja Polskiej Macierzy Szkolnej w składzie Stanisława Sienkiewicza i Romualda Wilczewskiego wspólnie z trzyosobowa delegacją ZPB została serdecznie powitana przez Burmistrza Sokółki Stanisława Małachwieja.

Pan Burmistrz otwierając imprezę wygłosił przemówienie, w którym między innymi powiedział, że w tym roku Sokółka po raz pierwszy w historii obchodzi dzień „Kresowych Spotkań Polonii i Polaków Sokółka-Grodno 2009”.

Spotkanie w Sokółce Następnie głos zabrali Konsul Generalny RP w Grodnie Adam Bernatowicz, wiceprezes ZPB Anżelika Orechwo i prezes Polskiej Macierzy Szkolnej Stanisław Sienkiewicz.

Spotkanie w Sokółce W programie I Kresowych Spotkań znalazł się kiermasz sztuki i rękodzieła ludowego z udziałem Polaków z Białorusi i miejscowych twórców. Były też prezentacje białoruskich zespołów polonijnych. Przed publicznością wystąpili: zespół dziecięcy „Sursum Corda”, zespół folklorystyczny „Matczyna Piosenka”, zespół ludowy „Kresowiacy”, dziecięcy zespół „Tonika” oraz zespół „Niwa” z Wiercieliszek koło Grodna.

Autor: Romuald Wilczewski

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2