Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Dyktando Polskie w Witebsku

Dyktando Polskie w Witebsku 23 marca 2009 roku po raz pierwszy w Witebsku odbyło się Dyktando Polskie dla osób uczących się języka polskiego. Na konkurs przybyli: Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Mińsku p. Krzysztof Świderek oraz Dyrektor ZS „Polska Macierz Szkolna” na Białorusi p. Teresa Kryszyń. Przed rozpoczęciem dyktanda goście zabrali glos i życzyli wszystkim uczestnikom "Połamania pióra".

Do udziału w konkursie zgłosiło sie 32 osoby w wieku od 9 do 59 lat. Dyktando odbywało się w trzech kategoriach wiekowych:

  • k.I – do 12 lat;
  • k.II od 12 do 16 lat
  • k. III od 16 lat.

W pierwszej kategorii zwyciężyła Aleksandra Mieleszko, II miejsce podzielili Nikita Orłow i Neli Gunia, III miejsce zajęli Jarosław Herman i Artur Azarow.
W drugiej kategorii aż cztery osoby podzieliły między sobą I miejsce: Janina Curanowa, Margaryta Szczyruk, Julia Fiodorowa-Surska i Dzina Gunia; II miejsce – Aleksy Sołopow i Waleria Gajdukowa; III miejsce – Anton Samorosenko.
W trzeciej kategorii brało udział 20 osób. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Gorenkowa; II m. podzielili Eugeniusz Piesnikiewicz i Anatol Jakowlew; III m. zajęły Anastazja Sikora, Krystyna Goworcowa i Czesława Turkowa.

Autor: Nauczycielka języka polskiego w Witebsku Alina Mironowa.
Dyktando Polskie w Witebsku Dyktando Polskie w Witebsku
 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2