Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Festiwal, niech żyje festiwal!

Festiwal, niech żyje festiwal! Festiwal Twórczości Przedszkolaków – to najbardziej tradycyjna i popularna od lat forma promocji kultury polskiej i nauki języka polskiego w przedszkolach.

19 marca 2009 r. w auli Polskiej Szkoły w Grodnie odbył się kolejny IX Festiwal Twórczości Przedszkolaków. Do udziału w Festiwalu zgłosiło się ponad stu wychowanków z 12 przedszkoli z Grodna i obwodu grodzieńskiego. Imprezę poprowadziła pani Alina Żylińska, prezes Miejskiego Oddziału Polskiej Macierzy Szkolnej, która powitała uczestników Festiwalu, rodziców, przedstawiła gości i organizatorów przedsięwzięcia. Honorowymi gośćmi uroczystości byli Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Grodnie pan Adam Stanisław Bernatowicz z rodziną. W roli organizatora festiwalu wystąpiło Zjednoczenie Społeczne Polska Macierz Szkolna, które reprezentowali prezes doc. dr Stanisław Sienkiewicz i wiceprezes pani Teresa Kryszyń.

„Festiwal, niech żyje festiwal” – zaśpiewały dzieci z przedszkola nr31 w Grodnie, rozpoczynając imprezę i wprowadzając wszystkich w atmosferę święta. Wychowankowie z przedszkola nr 83 w Grodnie, gdzie już od ponad 15 lat istnieje grupa z nauczaniem i wychowaniem w języku polskim pod kierownictwem p. Ireny Łapniewskiej i Czesławy Iwanowej przedstawili wspaniały spektakl „W krainie baśni”. Wesołe inscenizacje, piosenki, tańce ludowe w wykonaniu małych artystów w połączeniu z dziecięca naturalnością i spontanicznością dostarczyły wielu wzruszeń i pozytywnych emocji zebranej licznie publiczności. Wysoki poziom występów dzieci, stroje, dekoracje niewątpliwie świadczą o solidnej pracy wychowawczyń i zaangażowaniu rodziców małych artystów.

Za tak wspaniałe występy mali uczestnicy otrzymali słodycze, a każde przedszkole, w którym prowadzona jest nauka języka polskiego – nagrody ufundowane przez Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Festiwal, niech żyje festiwal!Festiwal, niech żyje festiwal!Festiwal, niech żyje festiwal!Festiwal, niech żyje festiwal!Festiwal, niech żyje festiwal!Festiwal, niech żyje festiwal!Festiwal, niech żyje festiwal!Festiwal, niech żyje festiwal!Festiwal, niech żyje festiwal!Festiwal, niech żyje festiwal!

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2