Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Po polsku już w przedszkolu

Po polsku już w przedszkolu Nauczanie dzieci języka polskiego, kultury i tradycji polskich już w przedszkolu – to jeden z głównych kierunków działalności ZS „Polska Macierz Szkolna”.

W bieżącym roku szkolnym na zajęcia z języka polskiego w przedszkolach uczęszcza 679 dzieci, w tym w Grodnie – 375. Naukę języka ojczystego prowadzi w Grodnie 19 nauczycielek. Posiadają one dobrą znajomość języka polskiego, zdolności analizowania i opisywania języka, zasady aktywizacji języka i metodykę nauczania dzieci w wieku przedszkolnym.

Nauce języka polskiego towarzyszą gry i zabawy dydaktyczne, nauka piosenek i tańców polskich. Żeby uczyć dzieci zgodnie z nowoczesnymi metodami nauczyciele przedszkoli bardzo chętnie uczestniczą w kursach dokształcających i warsztatach.

Po polsku już w przedszkolu Dnia 12 marca 2009 roku w siedzibie ZS „Polska Macierz Szkolna” odbyły się warsztaty dla nauczycieli przedszkoli z Grodna. W pierwszej części warsztatów nauczycielki omówiły zasady nauczania języka polskiego dzieci w wieku przedszkolnym, rozmawiały o poglądowości, przystępności, trwałości w nauczaniu, podzieliły się własnymi doświadczeniami.

Po polsku już w przedszkolu Dalszy ciąg warsztatów poprowadziła p. Katarzyna Konczewska, która nie tylko udzieliła wskazówek metodycznych, dotyczących nauki polskich tańców narodowych, ale i nauczyła wszystkich obecnych na spotkaniu tańczenia poloneza i krakowiaka.  Spotkanie zakończyło się wspólną herbatą.

Dyrektor PMS Teresa Kryszyń.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2