Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Młodzież z Liceum PMS w Dąbrowie Białostockiej

Młodzież z Liceum PMS w Dąbrowie Białostockiej Od kiedy dowiedziałam się, ze 11-toklasiści Liceum Społecznego Polskiej Macierzy Szkolnej mają możliwość uczestnictwa w wymianie z licealistami z Polski, zawsze marzyłam o takim wyjeździe.

Myślałam, że ludzie, kontakty międzyludzkie, kultura w Polsce są zupełnie inne. Nie pomyliłam się. W ciągu pięciu dni poznałam dużo ciekawych, wesołych, towarzyskich ludzi. Młodzież jest zupełnie inna niż u nas. Ciepło przyjęli nas zarówno w szkole, jak i w internacie, gdzie mieszkałyśmy z koleżankami. Wydawałoby się, że to zupełnie nieznajomi ludzie, jednak znalazło się wiele ciekawych tematów do dyskusji. Sporo czasu spędziłyśmy razem z koleżankami z Dąbrowy Białostockiej, wyjeżdżałyśmy do Sokółki i Białegostoku, bawiłyśmy się, chodziłyśmy na zajęcia do szkoły, jednym słowem nie było czasu na nudy. Bardzo spodobała mi się również atmosfera w szkole. Wszyscy są przyjaźni, nauczyciele fachowo przygotowani do lekcji, nieordynarni, prowadzą lekcje tak, że uczniowie zapominają o upływającym czasie.

Każdy dzień, spędzony w Dąbrowie, był na swój sposób piękny. Z pewnością mogę powiedzieć, że takie wyjazdy służą bliższemu poznaniu życia społeczności polskiej, naszych rówieśników, kształceniu znajomości języka polskiego. Mam nadzieję, że również nasi nowi przyjaciele z Dąbrowy Białostockiej przyjadą do nas, do Grodna, by poznać świat, w którym żyjemy my, rówieśnicy z Białorusi.

Chciałabym w imieniu moich kolegów i swoim własnym podziękować Dyrekcji Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej, nauczycielom oraz panu Jerzemu Pławsiukowi, prezesowi Przedsiębiorstwa „Eko-Projekt” w Sokółce, który dołożył wszelkich starań i udzielił pomocy finansowej, by takie wymiany były możliwe.

Autor: Aleksandra Stanczyc, 11 klasa Liceum PMS.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2