Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Rówieśnicy z Dąbrowy Białostockiej przyjechali z rewizytą

Rówieśnicy z Dąbrowy Białostockiej przyjechali z rewizytą Już od ponad dwóch lat uczniowie klas 11-tych Liceum Społecznego Polskiej Macierzy Szkolnej mają wspaniałą możliwość uczestniczenia w wymianach międzyszkolnych.

Zapoczątkował tę inicjatywę pan Wojciech Piądłowski, pedagog i wychowawca warszawskiego liceum, który dołożył wszelkich starań, by polska młodzież z Białorusi mogła w ciągu tygodnia doskonalić język polski w rodzinach swoich rówieśników. W trakcie pobytu w Warszawie licealiści PMS uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, poznawali historię Polski poprzez zwiedzanie zabytków Warszawy, brali udział w uroczystościach kulturalnych, których w stołecznym mieście nie brakowało.

Rówieśnicy z Dąbrowy Białostockiej przyjechali z rewizytą Nie tylko jednak nasza młodzież korzystała z gościny polskich domów.

W dniach 1-8 lutego 2009 roku pięcioro licealistów z Zespołu Szkól w Dąbrowie Białostockie wraz z opiekunką p. Agnieszką Dacewicz gościła w rodzinach naszej młodzieży. W godzinach przedpołudniowych uczestniczyli w zajęciach w szkół macierzystych goszczących ich rówieśników. Natomiast po południu mieli możliwość zwiedzania najatrakcyjniejszych miejsc Grodna i naszego regionu. Szczególną atrakcją była studniówka, która odbyła się w naszym liceum w sobotni wieczór. Po hucznej zabawie i bezliku niezapomnianych wrażeń w niedziele następna grupa z PMS wyruszyła w kierunku Dąbrowy Białostockiej, by przez kolejny tydzień uczestniczyć w zajęciach zaprzyjaźnionej szkoły.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2