Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Ze Zlotu Niepodległości

Muzeum Niepodległości w Warszawie 7-11 listopada odbył się Zlot Niepodległości w Zielonce pod Warszawą, zorganizowany przez Wspólnotę Polską.

W Zlocie wzięła udział również młodzież z Grodna –  Wspólnota Młoda Polonia oraz Klub Studentów Polskich, które działają przy Polskiej Macierzy Szkolnej.

Uczęstnicy Zlotu byli pod wrażeniem programu: spotkania tematyczne, zwiedzanie Muzeum Niepodległości w Warszawie, gry terenowe i t.d. Każdy mógł wziąć udział w tych przedsięwzięciach.

Dopiero 12 listopada nasza młodzież wróciła do Grodna. Czekiwaliśmy na nich ciekawi tego jakie przywiozą wrażenia i wspomnienia. Prezesi młodzieżowych organizacji Marta Marcinowicz i Maria Filipowicz z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjazd młodzieży, dzieląc się relacjami, które sms-ami nadsyłala im wdzięczna młodzież.

„Bardzo mi się spodobało, poznałem nowych interesujących ludzi, był ciekawy program, dużo spotkań, muzea, rozwijające gry – było dobrze – wspomina Jerzy Łasica, członek Wspólnoty Młoda Polonia.
„Mam masę wrażeń, nowi ludzie, nowe otoczenie, spotkania, wycieczki”, – mówi członek Klubu Studentów Polskich Artur Miśkiewicz, który uczestniczył w Zlocie.

Dobrze, że możemy brać udział w pobytach kulturalno-edukacyjnych w Polsce, i cieszymy się bardzo kiedy uczestnicy takich wyjazdów są w stanie docenić ich wagę, a przy tym dobrze się bawić.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2