Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

Młoda Polonia zwiedza kraj

Młoda Polonia zwiedza kraj Byłem w liczbie młodzieży, która 23-24 września wędrowała po pięknych zakątkach swego kraju Byłem w liczbie młodzieży, która 23-24 września wędrowała po pięknych zakątkach swego kraju. Trasa edukacyjna Budsław-Udzieła-Mosarz-Narocz zorganizowana została przez Wspólnotę „Młoda Polonia” przy PMS i przyniosła wiele satysfakcji i radości jej uczestnikom. W trakcie naszej podróży była prowadzona fotokronika.

Pierwszym miejscem do którego przyjechaliśmy był Budslaw. Zwiedziliśmy piękną bazylikę, w której znajduje się obraz Matki Bożej, która jest królową Białorusi, jak w Polsce Częstochowska.

Następnie byliśmy w Udziale. Tam oglądaliśmy szopkę. To co zobaczyłem było niezapomniane.

Moszarz-to nie tylko miejsce gdzie znajduje się prosty kościół. Nie, kościół posiada szczątki św. Justyna. Są szaty papieża Jana Pawła drugiego. Za kościołem jest zrobiona droga krzyżowa, Są tez źródła żywej wody i mnóstwo kwiatów. To wszystko było fascynujące.

Postawy- piękne stare miasto, ma 599 lat. To miasto należało do Tyzenhauzów, o których wiemy, bo działali i w Grodnie. Zwiedziliśmy stare miasto: cerkiew, kościół i mnóstwo innego.

Kropka w naszej wycieczce był wypoczynek na jeziorze Narocz. Piękne widoki, woda, dobre nastroje, kiełbaski- to wszystko było najlepszym zakończeniem podroży, które tylko mogło by być.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2