Header Ad

Nasze tematy

Najczęściej oglądane

VII Festiwal Twórczości Przedszkolaków

VII Festiwal Twórczości Przedszkolaków

VII Festiwal Twórczości Przedszkolaków

15.02.2007 w Grodnie tradycyjnie  w Miejskim Domu Kultury  odbył  się VII Festiwal Twórczości Przedszkolaków na który przybyło bardzo dużo czcicieli tego święta: gości, uczestników, rodziców i dziadków.

Głównym celem tego spotkania było: integracja środowiska polskiego, promocja polskiej kultury oraz nauki języka polskiego w przedszkolu.

Do udziału w Festiwalu zgłosiło się 14 przedszkoli z Grodna i Wołkowyska. Ogólna ilość dzieci, które wzięły udział w Festiwalu – 158 osób. Przygotowaniem dzieci do Festiwalu zajmowały się jak nauczycielki języka polskiego tak i nauczycielki muzyki przedszkoli oraz metodycy. Należy zaznaczyć ogromną pomoc rodziców w przygotowaniu dzieci do Festiwalu, a mianowicie: szycie strojów, przygotowanie dekoracji, dowóz rekwizytów teatralnych do sali Miejskiego Domu Kultury.

W tym roku Festiwal był rozpoczęty Polonezem, który przygotowały  wychowankowie z przedszkola nr 83. Dzieci z polskiej grupy przedszkola nr 1 z Wołkowyska, gdzie na co dzień wychowawczyni Alina Lewicka i Teresa Pieczko uczą języka polskiego, przedstawiły Przyśpiewki ludowe i piosenki polskich autorów, zachwycając widzów pięknym śpiewem w języku polskim. Swoje zdolności artystyczne zaprezentowały wychowankowie  z przedszkola nr 31, pod kierownictwem H. Żegało i Lilii Łukszo, którzy w tym roku rozpoczęły naukę języka polskiego, przedstawiając  inscenizację "Na cygańską nutę" i taniec "Krasnoludków". Widzowie byli zachwyceni występem dzieci.

Należy zaznaczyć wysoki poziom artystyczny uczestników Festiwalu, który wzrósł w porównaniu do Festiwalu w ubiegłych latach. Fachowo  przygotowane programy świadczą o tym, że nauczyciele wkładają dużo pracy, serca, wysiłku. Repertuar uczestników obejmuje różnorodne formy – recytacja, śpiew, taniec, inscenizacje. A widowisko przedszkola nr 98 "o trzech prósiaczkach"  zintegrowało wszystkie te formy.

Festiwal przyniósł bardzo dużo radości. To było prawdziwe Polskie Święto Przedszkolaków.

 
FNRPDZG
ORPEG
Wspólnota Polska
ODNSWP
Pomoc Polakom na Wschodzie
Senat RP
Kancelaria RPM
Kancelaria PRM napis 2