PMS

X Spotkanie PUTW w Olsztynie

W dniach 26.06 – 01.07. 2016 r. 6-cio osobowa delegacja naszego UTW uczestniczyła w X Spotkaniu Integracyjnym Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku zza wschodniej granicy i Krajowych. Głównym organizatorem Spotkania była Akademia Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Jubileuszowe Spotkanie odbywało się we wspaniałym studenckim miasteczku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – Kortowo. Na uroczystą inaugurację X Spotkania PUTW przybyło wiele wysokich gości, którzy podczas składania gratulacji podkreślali ważną rolę Uniwersytetów Trzeciego Wieku we włączaniu znacznej części społeczeństwa w nurt edukacji ustawicznej.

UTW-w-Olsztynie_1839

Program Spotkania obejmował obrady, wykłady oraz zwiedzanie Olsztyna, miasteczka studenckiego oraz Uniwersytetu.

UTW-w-Olsztynie_1835

UTW-w-Olsztynie_1834

UTW-w-Olsztynie_1833

Przyjemną niespodzianką był wyjazd do Kamionki/k Nidzicy z wizytą studyjną w „Garncarskiej Wiosce”, gdzie zwiedziliśmy garncarnię, kuźnię mazurską, Jarzębinowy Amfiteatr, Rajski Ogród, Galerię „Skarby Ziemi” i 200 letnią stodołę mazurską . Na warsztatach każdy miał możliwość zapoznać się z rzemiosłem garncarskim i wypróbować swoje umiejętności na praktyce.

UTW-w-Olsztynie_1844

UTW-w-Olsztynie_1850

W otoczeniu cudownie zagospodarowanego terenu (można buło i popływać i poopalać się – jezioro Kortowskie w kilku krokach od miejsca zakwaterowania), w przyjaznej atmosferze, którą stwarzali gospodarze Spotkania, poznaliśmy nowych przyjaciół, spotkaliśmy się i z już poznanymi wcześniej – czas tylko bardzo szybko biegł i nastąpiło uroczyste zakończenie X Spotkania PUTW w Sali Bankietowej Centrum Konferencyjnego a potem „rozmowy niedokończone Polaków…”

Serdecznie dziękujemy Pani Prezes Zarządu ATW – Aldonie Gibalskiej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniale zorganizowanego Spotkania.

Rektor UTW przy PMS
Barbara Fustoczenko

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"