PMS

WSZYSTKO, CO DOBRE – SZYBKO SIĘ KOŃCZY

I edycja kursu języka polskiego z elementami historii i geografii w Szkole Polonijnej w Mińsku.

11 czerwca br. w Szkole Polonijnej przy ZS «Polska Macierz Szkolna» odbyła się uroczystość z okazji zakończenia kursu językowego z udziałem szanownych gości – Pana Marka Pędzicha, Kierownika Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Mińsku oraz Wicekonsul Ambasady RP w Mińsku Pani Izabeli Choińskiej.

W nowej komfortowej szkole i jednocześnie siedzibie PMS w Mińsku zgromadzili się kursanci, aby razem z administracją i nauczycielami podsumować pracę, podjętą w ciągu ostatnich trzech miesięcy roku szkolnego.

Z tej okazji uczestnikom spotkania była zaproponowana ciekawa praca w parach – robienie mapy skojarzeń «Polska to…», tymczasem nasi goście robili mapę skojarzeń pt. «Polskość na Białorusi to…». Rysunki kursantów odzwierciedliły wszystkie poznane wiadomości o Polsce, jej historii, tradycjach, kuchni i obyczajach. Każda grupa miała zaprezentować swoją pracę, pokazując tym samym umiejętności i sprawności w mówieniu. Po przedstawieniu prac Pan Marek Pędzich wręczył uczestnikom kursu zaświadczenia, podziękowania i dyplomy uznania dla najlepszych kursantów ubiegłego roku szkolnego oraz upominki. Gratulując obecnym Pan Konsul powiedział o znaczeniu i nowych możliwościach, jakie dają poznanie języka, historii i kultury polskiej.

Wiązanka polskich piosenek w wykonaniu uczestników kursu była kolejnym dowodem znajomości języka polskiego, a zjednoczyło wszystkich obecnych wspólne śpiewanie piosenki “Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”, przypominającej o tym, że wszyscy jesteśmy braćmi, jedną wielką rodziną i musimy być z tego dumni.

Na końcu imprezy czekał na wszystkich przepiękny tort, kanapki oraz inne pyszności, udekorowane w biało-czerwonych barwach. Całe rodziny dołożyły trudu w przygotowanie tych pyszności i ich dekoracji. W ciepłej atmosferze studenci podziękowali administracji Szkoły Polonijnej – dyrektor szkoły pani Tatianie Bućko i prezes Mińskiego Oddziału PMS pani Marinie Repkinej za organizację szkoły i nauki języka ojczystego, nauczycielom – za atrakcyjne lekcje, pracownikom Ambasady RP w Mińsku oraz Wydziału Konsularnego – za wsparcie i obecność na tej uroczystości .

Administracja oraz grono pedagogiczne Szkoły Polonijnej przy ZS “Polska Macierz Szkolna” szczerze gratulują swoim studentom zakończenia kursu i życzą dalszych sukcesów w nauce języka polskiego, poznawaniu polskich tradycji i obyczajów, serdecznie zapraszają do pogłębienia wiedzy z języka polskiego w następnym roku szkolnym.

Wadzim Baczkowski,

nauczyciel języka polskiego w Szkole Polonijnej ZS „ PMS” w Mińsku

 

minsk_3713

minsk_3720

minsk_3730

minsk_3732

minsk_3735

minsk_3737

minsk_3750

minsk_3753

minsk_3760

minsk_3772

minsk_3695

minsk_3794

 

 

 

 

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"