PMS

Wigilia’2018 w Witebsku

W sobotę w Witebsku odbył się koncert z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Na ten świąteczny koncert przybył Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Mińsku Marek Pędzich.

Witebsk-oplatek_20181215_152730

Nasze najmłodsze uczennice powitały dostojnego gościa wiązanką wierszy o świętym Mikołaju.

Witebsk-oplatek-1-1

Po powitaniu mieliśmy mszę, którą celebrował Ksiądz Biskup Oleg Butkiewicz. Studenci, uczący się języka polskiego, aktywnie uczestniczyli w liturgii, wygłaszając czytania I śpiewając psalmy. Po mszy świętej odbył się koncert, na którym występowali uczniowie pani Agnieszki Atraszkiewicz.
Tradycyjnie w tym koncercie brał udział “Zespół muzyki dawnej” pod kierownictwem pani Świetlany Szydłowskiej. Zaśpiewali różne znane kolędy, dzieląc się dobrym nastrojem i uczuciem oczekiwania Bożego Narodzenia.

Witebsk-oplatek-2

Następnie było rozstrzygnięcie konkursu „Kartka świąteczna”. Jury wyłoniło trzech zwycięzców z grupy młodszej i jednego laureata z grupy starszej. Wszyscy otrzymali słodkie upominki.

Witebsk-oplatek-3

A potem było spotkanie opłatkowe. Ksiądz Biskup pobłogosławił opłatki, którymi podzieliliśmy się z życzeniami zdrowia, szczęścia, sukcesów w Nowym 2019 roku.

Witebsk-oplatek_20181215_173121

Po łamaniu się opłatkiem czekał na nas stół wigilijny z 12 potrawami. Przy stole nie zabrakło ciepła, serdeczności, życzeń, planów….

Witebsk-oplatek_20181215_175118

Serdeczne podziękowania dla szanownych gości, dla ZS „Polska Macierz Szkolna”, oddział w Witebsku, dla uczniów „Szkółki języka polskiego w Witebsku” przy ZS PMS, nauczycieli za organizowanie takiego wspaniałego spotkania wigilijnego.

Składam Wszystkim serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.. Chciałabym życzyć zdrowia, sukcesów, opieki Dzieciątka Jezus i Jego Matki.

Anna Abłamuniec

 

 

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"