PMS

W WITEBSKU STARTOWAŁY „KRESY” 2019

Najbardziej północne miasto Witebsk już tradycyjnie jest tym punktem, skąd rozpoczyna swój start coroczny Konkurs Recytatorski im . Adama Mickiewicza “KRESY”.

Tegoroczne „KRESY” 2019 startowały 26 maja. Dla uczestników i gości Konkursu był to niezwykły dzień. Już od rana zebraliśmy się w salce oddziału ZS” Polska Macierz Szkolna” w Witebsku, żeby jeszcze raz sprawdzić stan gotowości do Konkursu, przywitać gości i uczestników.

 

Tradycyjnie o tytuł laureatów Konkursu walczyli dzieci, młodzież i dorośli w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii dzieci do lat 12 pierwsze miejsce przyznano Sabinie Darino. W kategorii dzieci i młodzież 12-16 lat zwyciężyła Dominika Pańko . Laureatką wśród osób w wieku powyżej 16 lat została Lera Kuzmienkowa .

 

W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczestnicy i goście mogli posłuchać pięknych polskich piosenek w wykonaniu Zespółu Muzyki Dawnej pod kierownictwem niezrównanej Świetłany Szydłowskiej. Utwory polskich kompozytorów zagrała na pianinie nasza koleżanka Anna Ablamuniec.

Po konkursie udaliśmy się na spotkanie z grupą Polaków z Poznania i okolic, którzy byli zainteresowani historią i kulturą naszego miasta. Razem zwiedziliśmy ulubione miejsca oraz pokazaliśmy gościom nasze zabytki architektury .

Mogliśmy porozmawiać z polską młodzieżą i miło było usłyszeć dobre słowa nie tylko o Witebsku, ale także o całej Białorusi.

Konkurs odbył się dzięki zaangażowaniu i oddanej pracy oddziału ZS „Polska Macierz Szkolna” w Witebsku i prezes Aliny Mironowej.

W imieniu uczestników serdecznie dziękujemy za dyplomy, upominki oraz piękne i wzruszające chwile, które przeżyliśmy tego dnia.

Arina Głuchowska

Kresy-Witebsk-1

Kresy-Witebsk-2

Kresy-Witebsk-3

Kresy-Witebsk-4

Kresy-Witebsk-5

Kresy-Witebsk-6

Kresy-Witebsk-7

Kresy-Witebsk-9

Kresy-Witebsk-10

Kresy-Witebsk-11

 

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"