PMS

VII PLENER MŁODYCH PEJZAŻYSTÓW

Kolejny VII Plener Młodych Pejzażystów „Ziemia i niebo Ferdynanda” odbył się w Bohdanowie. Piękne krajobrazy i słoneczna pogoda sprzyjały powstaniu świetnych prac. 27 młodych artystów przyjechało na ziemię Ferdynanda Ruszczyca słynnego Artysty, Pedagoga i Scenografa, by poznać Jego strony rodzinne i utrwalić ich piękno na płótnie.
Stało się tradycją podczas pleneru odwiedzać groby rodziny Ruszczyców i składać kwiaty. O życiu i działalności Artysty dzieci i nauczyciele dowiedzieli się z podczas lekcji oraz prezentacji, przygotowanej przez organizatorów. Po raz pierwszy przedstawiono inscenizację „Spotkanie przyjaciół w Bohdanowie”, gdzie stworzono możliwość bycia świadkiem spotkania Jana Bułhaka, Ferdynanda Ruszczyca i miejscowego serowara Adolfa Jasieńczaka. W słynne postacie naszych ziomków wcielili się nauczyciele miejscowej Szkoły Plastycznej.
Wzruszenie i twórczy nastrój towarzyszyły młodym artystom przez cały dzień. Urok i piękno otaczających krajobrazów sprzyjały powstaniu ciekawych prac plastycznych oraz poznaniu imion artystycznie utalentowanych i starannych dzieci.
Członkowie Jury VII Pleneru Młodych Pejzażystów im. Ferdynanda Ruszczyca „Ziemia i niebo Ferdynanda” w Bohdanowie przyznali następujące miejsca:

1 kategoria wiekowa ( 9-12 lat):

I miejsce – Jana Lukaszyk (Szkoła Plastyczna w Iwieńcu)
II miejsce – Maksim Gubicz (Szkoła Plastyczna w Gorodkach)
III miejsce – Weronika Bobryk (Szkoła Plastyczna w Wołożynie)

2 kategoria wiekowa (13-17 lat)

I miejsce – Katarzyna Piesecka (Szkoła-Studio w Mińsku)
II miejsce – Wadim Gonczaryk (Szkoła Plastyczna w Dorach)
III miejsce – Lizawieta Semienenko (Szkoła Plastyczna w Rakowie)
Natomiast wyróżnienia przyznano Nadziei Trachimowicz z Wiszniewa, Dianie Protas i Annie Lawrynowicz z Iwieńca, Annie Ryśnik z Wołożyna .

Wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty, przydatne w pracy artystycznej i pamiątkowe kubki z logo Pleneru i portretem Ferdynanda Ruszczyca. A zwycięzcy konkursu zostali odznaczeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi w postaci albumów dla akwareli, farb, gwaszy, teczek, gier i innych rzeczy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za owocną pracę, gospodarzom – za gościnność, a proboszczowi Kościoła w Bohdanowie ks. Igorowi Laszukowi za dobre słowa i błogosławieństwo naszego pleneru.
W imieniu organizatorów dziękujemy Zarządowi Głównemu ZS „Polska Macierz Szkolna” za stałe wsparcie imprezy.
Serdecznie zapraszamy utalentowaną młodzież do udziału w kolejnych edycjach konkursu , a wszystkich chętnych do zwiedzania ojczystych stron Ferdynanda Ruszczyca.

Ala Makarewicz

plener-811

plener-91

plener-812

plener-101

plener-71

plener-61

plener-41

plener-31

plener-21

plener-11

plener-131

plener-121

plener-011

plener-000

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"