PMS

TYDZIEŃ W MIŁAKOWO

23 sierpnia grupa dzieci uczących się w Liceum Społecznym im. Elizy Orzeszkowej wyruszyła w dość daleką podróż (bo ponad 300 km) do polskiego miasteczka Miłakowo. W ramach projektu historycznego pt. „Racjonalny Patriotyzm” zaprosił je tam miejscowy Zespół Szkolno-Przedszkolny na czele z wicedyrektorem Mariuszem Jabłońskim.

Tygodniowy pobyt w Polsce zaowocował jaskrawymi emocjami i niezapomnianymi wrażeniami. Młodzież z Grodna wspólnie z rówieśnikami z Miłakowa uczestniczyła w warsztatach tematycznych: integrowała się, rozważała, kim jest obywatel i patriota, opracowywała projekty historyczne. Oprócz zajęć teoretycznych na młodych ludzi czekało sporo atrakcyjnych wyjazdów: do parku linowego, parku wodnego, parku trampolin oraz do kina. Przy okazji zwiedzili też zamek w Malborku, Gdańsk oraz Olsztyn. Podczas każdej podróży towarzyszyli im również nauczyciele z Miłakowa.

Wszyscy wrócili do domu we wspaniałym humorze i z lekkim smutkiem, że ta przygoda tak szybko dobiegła końca. Młodzież cieszyła się z licznych wyjazdów, aktywnego spędzania czasu oraz możliwości praktyki językowej, bycia razem, zintegrowania się z kolegami i koleżankami z Polski.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za wspaniałą, rodzinną atmosferę, a także możliwość odpoczynku i spędzenia czasu razem!

W. Sidar

Milanowo_164302

Milanowo_6041

Milanowo_6066

Milanowo_6184

12 września 2018
Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"