PMS

ŚWIĄTECZNY KONCERT W WILEJCE

12 stycznia w Gimnazjum nr 2 w Wilejce odbył się świąteczno-noworoczny koncert, w którym brały udział dzieci, uczące się języka polskiego w gimnazjum i szkółce parafialnej. Dzieci śpiewały kolędy i recytowały wiersze w języku polskim, tańczyły i grały na instrumentach muzycznych.

Na sali panowała radosna, świąteczna atmosfera. Dzieci i młodzież szkolna świetnie się bawiły. Nie zabrakło też widzów. Sala była wypełniona rodzicami, dziadkami, nauczycielami i uczniami gimnazjum.

Mieliśmy zaszczyt gościć tego wieczoru Panią Konsul z Mińska Izabelę Choińską. Witaliśmy też innych gości z Urzędu Miejskiego, z Centrum Zajęć Pozaszkolnych. Wieczór minął nam bardzo szybko. Na zakonczenie imprezy Pani Konsul złożyła wszystkim noworoczne życzenia, a dzieci dostały świąteczne prezenty.

W imieniu rodziców i dzieci składamy serdeczne podziekowania dla Konsulata RP w Mińsku, który przekazał dzieciom w Wilejce prezenty bożenarodzeniowe. Dziękujemy również Pani Konsul Izabeli Choińskiej za odwiedziny nas w tak radosny wieczór.

Halina Oleszkiewicz
Wilejski Oddział ZS ,,Polska Macierz Szkolna”

Wilejka_5851

 

Wilejka_5133

Wilejka_5196

Wilejka_5206

Wilejka_5215

Wilejka_5250

Wilejka_5140

Wilejka_5126

Wilejka_5171

Wilejka_5104

Wilejka_5180

 

Wilejka_5283

Wilejka_5876

 

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"