PMS

SPOTKANIE W ŚCIANACH BIAŁORUSKIEGO INSTYTUTU PRAWOZNAWSTWA W MIŃSKU

Dobiega końca styczeń, a my wciąż wracamy do tradycji obchodów Święta Bożego Narodzenia. Tym razem jest to możliwe dzięki inicjatywie studentów, uczących się języka polskiego w ścianach Instytutu Prawoznawstwa w Mińsku.

Gerlotko-1

Studenci Wydziału „Prawo Międzynarodowe” obchodzili święto wraz z gośćmi, a mianowicie: II Sekretarzem Ambasady RP w Mińsku Elżbietą Iniewską, Dziekanem MP BIP Ireną Orlową, I Zastępcą Rektora BIP Swietłaną Agijewiec, kierownikiem Katedry Języków Obcych Haliną Michasienko.

Gerlotko-2

Prowadzący przedstawienie Bożenarodzeniowe (Anastazja Korzun i Anton Kuzniecow) byli bardzo uroczy. Są oni wielkimi miłośnikami polskich tradycji, dlatego potrafili zachęcić wszystkich studentów do udziału w śpiewaniu kolęd i pastorałek.

Gerlotko-3

Na naszej uroczystości panowała bajeczna atmosfera. A świąteczna dekoracja dodawała magii i uroku. Nie zabrakło też tradycyjnych świątecznych bohaterów, którzy są niezbędni w każdym tego rodzaju przestawieniu.

Gerlotko-4

A czy to wszystko mogło się odbyć bez Anioła? Oczywiście, że nie! A oto jeden z nich: uczeń Gimnazjum nr.4 w Mińsku – Jan Wiszniewski.

Gerlotko-5

Studenci Wydziału Prawa Międzynarodowego potrafili nie tylko udekorować salę, ale i przygotować świąteczny stół.

Gerlotko-6

A na zakończenie naszego spotkania – wspólne zdjęcie! Jesteśmy wszyscy razem , uśmiechnięci i szczęśliwi. Niech uśmiech i szczęście towarzyszą wszystkim uczestnikom spotkania w życiu codziennym, a miłe i wzruszające wspomnienia pozostaną w naszych sercach.

 

Gerlotko-8

W imieniu studentów i swoim własnym bardzo dziękuję Ambasadzie RP, administracji, dziekanatowi i naszej nieocenionej Katedrze Języków Obcych Instytutu Prawoznawstwa za opiekę i wsparcie, które towarzyszyły nam podczas organizacji spotkania.

Gerlotko-9

Wszystkim miłośnikom kultury polskiej życzymy dużo zdrowia i szczęścia. Niech w waszych sercach na zawsze zagości dobroć, miłość i wiara.

 

Alicja Gierlotko

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"