PMS

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W WITEBSKU

7 września 2018 roku w Witebsku odbyła się uroczystość z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w Szkółce Języka Polskiego przy Polskiej Macierzy Szkolnej, oddział w Witebsku.

W słoneczną niedzielę katolicka kaplica św. Władysława w Witebsku spotkała w swoich murach grupę uczniów języka polskiego.

Po mszy w języku polskim i błogosławieństwie wszyscy udali się do pomieszczeń Caritas, gdzie odbyła się druga część uroczystości – koncert.

Na koncert przybyło dużo uczniów wraz z rodzicami oraz nauczyciele. Maturzyści przygotowali wspaniałe wystąpienie wraz z życzeniami dla nowych uczniów. Prezes oddziału Polskiej Macierzy Szkolnej w Witebsku i Alina Mironowa przyjęła nowych uczniów do Krainy Wiedzy przez pasowanie na ucznia i wręczyła im biało-czerwone baloniki.

witebsk-3

Nie zabrakło również zdjęć z działalności oddziału PMS w Witebsku za okres 2008-2018. Była to galeria zdjęć z konkursów, świąt i wyjazdów do Polski. Każdy mógł przypomnieć swoje pierwsze spotkanie z językiem polskim.

witebsk-1-1

witebsk-1-3

Przytulna atmosfera, wiersze, piękna muzyka, rozmowy przy herbacie, zdjęcia – to wszystko sprawiło, że spotkanie się przedłużyło.

witebsk-1-2

witebsk-2

Nasze spotkanie zbiegło się z Dniem Nauczyciela, który obchodzi się na Białorusi w pierwsza niedzielę października, więc powietrze było nasycone gratulacjami, miłymi słowami dla nauczycieli i zapachem róż.

witebsk-1-4

Mamy nadzieję, że ta atmosfera serdeczności i życzliwości będzie nam towarzyszyła przez cały rok szkolny.

Serdecznie dziękujemy naszym nauczycielom i dyrektorowi Caritas Andrzejowi Aniskiewiczowi za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Aleksandra Juchniewicz

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"