PMS

Przyszliśmy  tu do was z gwiazdą promienistą…

Okres spotkań świątecznych nie kończy się z końcem roku, bowiem nie ma większej przyjemności niż spotkanie się z koleżankami   z Klubu Kobiet. Dlatego w dniu 3 stycznia grodnianki zorganizowały spotkanie świąteczne, przypominające o tradycjach polskich.

Prezes Klubu Pani Irena Zaborowska  serdecznie  przywitała wszystkich uczestników spotkania, składając ciepłe życzenia świąteczne. Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem,  a Zarząd  Klubu przygotował miłą niespodziankę -wizytę kolędników.

DSC01839  Klub-kobiet-Grodnianka-1806  Klub-kobiet-Grodnianka-1824  Klub-kobiet-Grodnianka-1825

„Przyszliśmy tu do was

z gwiazdą promienistą,

zdrowia winszujemy,

kłaniamy się nisko.

Przywitajmy gospodarzy,

niechże im się w polu darzy

pszenica po pas,

a żyto jak las!”

– tymi słowami kolędnicy rozpoczęli swoje kolędowanie, wprawiając wszystkich w radosny nastrój. Kolędnicy płatali figle, recytowali zabawne życzenia i  rymowanki, tańczyli, śpiewali kolędy , otrzymując w zamian za życzenia smakołyki ze stołów, przygotowanych przez gościnne grodnianki, czyje umiejętności kulinarne podziwiali i smakowali uczestnicy spotkania.

Klub-kobiet-Grodnianka-1798

Klub-kobiet-Grodnianka-1800

A potem młodziutka Weronika Poczobut  zaśpiewała dla uczestników spotkania najbardziej znane i lubiane na Kresach kolędy i pastorałki, zachęcając do wspólnego śpiewania i przypominając  obecnym wspólne śpiewanie kolęd  przy  pachnącej choince, w ciepłym i przytulnym domu rodzinnym.

Teresa Kryszyń

Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"