PMS

Nowe podręczniki do nauki języka polskiego

Szanowni Państwo,
jestem współautorką wielu podręczników do nauki polskiego dla obcokrajowców. (Hurra!!! Po polsku, Polski w pracy).

Chciałabym zachęcić Państwa do nowego pomysłu dydaktycznego, który opracowałam wraz z moją zawodową partnerką Małgorzatą Waliszko, a który został wydany w serii „Aktualizacje” przez Kolegium Kultury i Języka Polskiego w Berlinie. Poniżej opis przedsięwzięcia, teraz tylko krótka informacja. „O Polsce po polsku” to zbiór 15 plakatów w formacie A1, pięknie ilustrujących różne aspekty polskiej kultury i szeroko pojętego realioznawstwa wraz z propozycjami ćwiczeń w mówieniu dla poziomów A1 i A2 w języku polskim dla obcokrajowców. A więc kultura w ćwiczeniach komunikacyjnych. Dla dzieci i młodzieży. Dla dorosłych pracujących i studiujących. Dla wszystkich, którzy zainteresowani są polską kulturą i naszym językiem.
Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem plakatów, można je zamówić w księgarni internetowej POLTAX, http://ksiegarnia.poltax.waw.pl/index.php, ktora prowadzi sprzedaż w Polsce i za granicą.
Jednocześnie zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej na Facebooku, na której zamieszczamy informacje o kulturze polskiej, a także podajemy propozycje nauczania języka polskiego poprzez kulturę.
https://www.facebook.com/opolscepopolsku/?ref=hl

Serdecznie zapraszam i życzę owocnego korzystania z plakatów O Polsce po polsku.

Z poważaniem

Agnieszka Jasińska,

pomysłodawczyni i współautorka plakatów „ O Polsce po polsku”

 

24 lutego 2016
Przygotowane w Centrum Informacyjno-wydawniczym przy ZS „Polska Macierz Szkolna"